Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Postu

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, Ted N. C. Wilson zaapelował do wyznawców, aby dzień 1 grudnia poświęcili oni na modlitwę i post w intencji dwóch adwentystów uwięzionych przez władze Togo (Zachodnia Afryka).

Antonio dos Anjos Monteiro (dyrektor sekretariatów Szkoły Sobotniej w Misji oraz Misji Wyznawców przy adwentystycznej Sahelskiej Unii Misyjnej z siedzibą w Lome) oraz Bruno Amah (adwentystyczny biznesmen z Lome) znajdują się w areszcie od marca, kiedy to pewien Togijczyk oskarżył ich  o członkostwo w grupie handlującej ludzką krwią. Nie znaleziono jednak jakichkolwiek dowodów potwierdzających to oskarżenie.  Również rewizja w domu Monteiro i siedzibie lokalnego kościoła wykazała, że nie byli oni zaangażowani w udział w jakimkolwiek przestępstwie. Od tej pory lokalne władze uznają obu mężczyzn za niewinnych.

Wciąż trwają dyplomatyczne próby uwolnienia obu adwentystów. Kościelni przywódcy powołali specjalną grupę pod przewodnictwem Johna Graza, dyrektora adwentystycznego Biura do Spraw Publicznych i Wolności Religijnej. Zdecydowano również, aby 1 grudnia br. uczynić Międzynarodowym Dniem Modlitwy i Postu. W ten sposób Kościół chce okazać wsparcie dwóm niesprawiedliwie oskarżonym wyznawcom, jak również zwrócić uwagę świata na ich los.

„Prosimy cały światowy Kościół Adwentystów Dnia Siódmego o dołączenie się do wspólnej modlitwy i postu w dniu 1 grudnia” – powiedział Przewodniczący Generalnej Konferencji, który spotkał się z uwięzionymi mężczyznami na początku listopada podczas swojej wizyty w krajach Zachodniej Afryki.

„Są to fałszywie oskarżeni, niewinni członkowie kościoła, a my błagamy naszego Pana o jego działanie, aby mogli oni powrócić do rodzin i kontynuować swoją pracę” – zakończył Wilson.


Na stronie www.change.org każda chętna osoba może podpisać petycję w intencji uwolnienia niesprawiedliwie oskarżonych wyznawców kościoła:

PODPISZ PETYCJĘ

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Silver Spring , Maryland, USA … `{`http://www.adventist.org/; tłum. D. Maikowski/AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]