Miliony internautów odwiedzają adwentystyczny serwis LIFEconnect

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Żyjemy w czasie, w którym życie ludzkie zostało całkowicie zdominowane przez media. W społeczeństwie, w którym rzeczywistość znajduje się w cieniu portali social media i innych atrakcyjnych miejsc w sieci. W świecie, w którym internet odgrywa coraz istotniejszą rolę.

W odpowiedzi na ten trend Wydział Transeuropejski Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego już kilka lat temu zdecydował się na stworzenie nowego kanału social media pod nazwą LIFEconnect. Jego celem jest nawiązanie relacji z milionami osób, które korzystają z internetu.

LIFEconnect to internetowa społeczność w której każdy może poczuć się jak w domu, i wspólnie z innymi użytkownikami odkrywać pełnię życia. Treść serwisu skierowana jest do tych, którzy poszukują sensu życia i głębszego zrozumienia biblijnych wartości. Jednak zawartość strony może być przydatna nie tylko dla użytkownika internetu – zamieszczane tu artykuły, refleksje i inspirujące historie można wykorzystywać także w lokalnych grupach oraz zborach. Umożliwia to zaangażowanie wyznawców na bardziej osobistym poziomie po to, aby w jeszcze bardziej wyraźny sposób realizować polecenie naszego Pana. Od momentu uruchomienia serwisu lifeconnect.info, stronę odwiedziło już ponad 7 mln 800 tys. użytkowników. Swoje konta w serwisie ma ponad 200 tys. osób z całego świata!

Bóg w szczególny sposób wykorzystywał misję LIFEconnect, aby w pozytywny sposób zmieniać życie ludzi, którzy poszukują Prawdy. Jednym z transmitowanych przez internet programów jest seria „Connect to escape”. Program był realizowany w wielu krajach naszego wydziału w specjalnie do tego celu przygotowanych i wynajętych salach lub telewizyjnych studiach. W ciągu ostatnich dwóch lat w Polsce zrealizowano we współpracy z ORTV Głos Nadziei (15) oraz nadzieja.tv (6) 21 odcinków programu.

Pewnego wieczoru jedna z bardziej znanych piosenkarek macedońskich, poprzez reklamę w serwisie Facebook, zdecydowała się pójść na program, który był realizowany właśnie w tym kraju. Pojawiała się na programie każdego wieczoru. Później zdecydowała się przyjść na nabożeństwo do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Za kilka tygodni odbędzie się jej chrzest!

W ramach rozwoju misji w internecie, w 2013 roku powołano internetową telewizję LCTV (www.lctv.today). Dziś, można oglądać na tym kanale ponad 200 różnych programów w 12 językach.

Kanał odniósł niebywały sukces, w krótkim czasie umożliwiając prawie 524 tys. internatów zapoznanie się z ofertą programową serwisu. Warto zauważyć, że kilka telewizji publicznych (m.in. SHUTEL TV w Macedonii)  zdecydowało się nawet wyemitować niektóre programy wyprodukowane przez LIFEconnect. Oznacza to, że w ciągu zaledwie kilku miesięcy telewizja LCTV.today zyskała stałą liczbę użytkowników również w obrębie innych wyznań, takich jak katolicyzm, a nawet islam. Jeden z katolickich misjonarzy w Albanii obiecał, że kanał LCTV będzie reklamowany w jego kościele.

Podobnie sytuacja miała miejsce w 2013 roku, gdy młoda Albanka o muzułmańskich korzeniach pojawiła się na programie „Connect to Escape”. Kiedy prowadzący audycję skierował do zgromadzonych ludzi apel o powierzenie swojego życia Bogu, Xheni (bo tak ma na imię) poczuła coś szczególnego. Biblijne poselstwo trafiło do niej pomimo tego, że wcześniej była wyznawczynią islamu.

W grudniu 2014 roku jej kuzyn został ochrzczony w Morzu Adriatyckim po serii kolejnych programów „Connect to escape”. Niestety Xheni jeszcze zwlekała – coś dalej nie pozwalało jej przyjąć chrztu.

Kilka tygodni później Xheni pojawiała się na młodzieżowych spotkaniach w Centralnym Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Tiranie. Zaczęła uczęszczać na lekcje biblijne z pastorem Julianem Kastrati. Na początku 2015 roku, po obejrzeniu serii kolejnych programów w serwisie LCTV, Xheni ostatecznie zdecydowała się przyjąć chrzest.

Pozytywna zmiana, która nastąpiła w jej życiu została doceniona również przez jej rodzinę. Ojciec Xheni był na uroczystości chrztu. Po ceremonii podszedł do pastora i powiedział, że choć jego córka wybrała adwentyzm i chrześcijańską wiarę, to jest o nią zupełnie spokojny.

LIFEconnect zaprasza dzisiaj także Ciebie do tego, abyś stał się częścią tej służby. Poznawaj życie i dziel się swoimi refleksjami, doświadczeniami i nadziejami. Pomóż nam głosić ewangelię, wykorzystując nowoczesną technologię i media!

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”1869,1870,1871,1872″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”St Albans, Wielka Brytania `{`Mirjana Tešanović, tedNEWS; tłum. Daniel Kluska; fot. M. Tešanović, D.Kluska, P.Kot`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]