„Miłość zaczyna się w domu” – tydzień dla rodzin

Tygodniowe wydarzenie dla rodzin odbyło się w głównej siedzibie Wydziału Południowej Azji i Pacyfiku, Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

14 MARCA 2024 (NR 918) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Nawet w adwentystycznych domach zdarzają się trudne, małżeńskie doświadczenia i rodzinne wyzwania. Pośród tych prób pary potrzebują zachęty – przypomnienia, że swoje przyrzeczenia i wzajemną miłość trzeba zawsze budować na Bożym fundamencie. Skupiając się na kluczowym przesłaniu, że „miłość zaczyna się w domu”, Departament ds. Rodziny Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w regionie Azji Południowej i Pacyfiku (SSD) przygotował specjalne wydarzenie: „Tydzień Chrześcijańskiego Domu i Małżeństwa” poświęcone rodzinom osób służących w Kościele. Spotkanie odbyło się w siedzibie wydziału w Silang, Cavite na Filipinach w dniach 12-17 lutego.

Kierując się tematem #KochajSwojąRodzinę, osoby samotne a także małżonkowie pracujący w SSD spędzili cały tydzień na wspólnych spotkaniach, ucząc się o Bożym planie dla rodzin. Zaproszeni mówcy dzielili się inspiracjami i swoimi doświadczeniami. Wśród nich byli Angie Pagarigan, jeden ze skarbników SSD, który mówił o rodzinnych finansach, oraz Rudi Situmorang, sekretarz SSD, który rozwinął ciekawy temat granic w duchowym przywództwie. Situmorang podkreślił, że ponieważ każdy pracownik jest duchowym przywódcą, powinniśmy zawsze „żyć i służyć innym poprzez swoją uczciwością finansową, zawodową a także małżeńską”.

– Znajomość biblijnych zasad i budowanie zdrowych relacji są jak szczepionki, które zapobiegają rozpadowi rodzin i małżeństw – powiedziała Virginia Baloyo, dyrektorka SSD ds. duszpasterstwa rodzin. Zastosowanie tej wiedzy wymaga czasu, pracy, poświęcenia i mądrości. Z pomocą Ducha Świętego, rodziny powinny doświadczać pogłębiania wzajemnych relacji.

17. lutego, małżeństwa zebrały się w głównej sali kompleksu na serii spotkań warsztatowych, poświęconych komunikacji, rozwiązywaniu konfliktów i zdrowej seksualności. Tego popołudnia ponad 40 par odnowiło swoje śluby. Ubrane w eleganckie białe i kremowe stroje pary spacerowały po udekorowanej kwiatami alejce, przekształcając siedzibę Life Hope Center (LHC) w scenerię przypominającą pałac ślubów.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia dało się zauważyć silny związek między wysiłkami na rzecz wzmocnienia więzi rodzinnych a szerszymi pozytywnymi zmianami w społeczności kościelnej. – Ten tydzień pomógł nam zatrzymać się i znów poświęcić więcej czasu na promowanie jedności w naszych rodzinach. To ma wpływ na zmniejszenie się konfliktów i pogłębienie relacji. – powiedziała Bayolo.  – Co więcej, zobowiązanie do zerowej tolerancji dla nadużyć podkreśla nasze zbiorowe zaangażowanie w pielęgnowanie bezpiecznych, pełnych miłości środowisk zarówno w domach, jak i kościołach. To realnie wzmacnia wartość współczucia, szacunku i ochrony dla wszystkich członków społeczności – dodaje.

AAI