Misja cyfrowa we Francji

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w północnej Francji zorganizował swoją pierwszą, cyfrową kampanię ewangelizacyjną w 2025 roku. Wydarzenie to miało na celu dotarcie do szerszej publiczności poprzez platformy internetowe i media społecznościowe, umożliwiając uczestnictwo zarówno członkom kościoła, jak i osobom spoza wspólnoty.

27 LUTEGO 2025 (NR 1066) [AAI | Opr. Daniel Kluska]

Kampania składała się z serii wykładów i prezentacji na żywo, poruszających różnorodne tematy duchowe i społeczne. Prelegenci, zarówno lokalni, jak i międzynarodowi, dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą, zachęcając uczestników do refleksji nad własnym życiem duchowym.

Organizatorzy podkreślili znaczenie wykorzystania nowoczesnych technologii w docieraniu z przesłaniem ewangelii do ludzi w różnych częściach świata. Dzięki transmisjom online, kampania przyciągnęła widzów nie tylko z Francji, ale także z innych krajów, co świadczy o rosnącym zasięgu cyfrowych inicjatyw ewangelizacyjnych.

Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i angażowania się w dyskusje za pośrednictwem czatów na żywo, co sprzyjało interakcji i budowaniu wspólnoty mimo fizycznej odległości. Wielu z nich wyraziło wdzięczność za możliwość uczestnictwa w wydarzeniu, podkreślając, że treści prezentowane podczas kampanii były inspirujące i pomocne w ich codziennym życiu.

Sukces tej cyfrowej kampanii ewangelizacyjnej zachęcił Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w północnej Francji do planowania kolejnych tego typu inicjatyw w przyszłości.

AAI