Misja na Filipinach doprowadziła do ponad 300 chrztów

Wspólny wysiłek ewangelizacyjny Centrum Ewangelizacji Cyfrowej (CDE) Światowego Radia Adwentystycznego (AWR) i Kościoła Adwentystów w Negros Occidental (NOC) zakończył się sukcesem.

27 MARCA 2024 (NR 924) [adventistreview.org | Opr. Daniel Kluska]

Wydarzenie, które odbyło się w Kabankalan na środkowych Filipinach, w dniach 3-9 marca 2024 r., doprowadziło do chrztu ponad 300 osób. Seria zatytułowana „Ostateczne odliczanie” koncentrowała się na podzieleniu się z uczestnikami nadzieją, jaką można znaleźć w Jezusie, w obliczu niespokojnym zmian dokonujących się na naszej planecie.

Pod przewodnictwem pastora Jetera Canoya, zastępcy dyrektora AWR-CDE, i przy wsparciu 10 misjonarzy reprezentujących sześć krajów, kampania rozwijała się w pięciu dzielnicach miasta Kabankalan. Misjonarze do rozpowszechnienia informacji o wykładach wykorzystywali głównie platformy mediów społecznościowych. Wykazując się niezwykłym zaangażowaniem, wolontariusze angażowali się w kontakt z odbiorcami w różnych językach, szybko odpowiadając na wszelkie zapytania.

Grupa uczestników spotkania misyjnego.

Swoją znaczącą rolę odegrało także adwentystyczne radio. Pastor Rober Dulay, dyrektor AWR w regionie Azji i Pacyfiku, wyraził swoją wiarę w ten kierunek misji: – Już wiele osób zapowiadało koniec misji radiowej wiele razy, ale ta kampania dowodzi, że radio trafi tam, gdzie nigdy nie dotrze ładna ulotka lub piękna grafika.

Poza zasięgiem cyfrowym, program CDE obejmuje obecnie takie inicjatywy, jak poszukiwania liderów grup domowych, które zapewnią wsparcie osobom zainteresowanym poznawaniem Słowa Bożego.

AAI