Młodzieżowe spotkanie w Finlandii

Drzewa są pokryte śniegiem, a temperatura na zewnątrz utrzymuje się na poziomie minus dziesięciu stopni. Pomimo chłodu szczypiącego w palce, atmosfera w szkole chrześcijańskiej w Tampere w Finlandii emanowała ciepłem, pełnym uśmiechniętych twarzy i wielu rozmów. Ale o co w tym wszystkim chodzi?

14 GRUDNIA 2023 (NR 959) [ted.adventist.org| Opr. Daniel Kluska]

To coroczne wydarzenie dla młodzieży organizowane pod hasłem „Podróż z Jezusem”, które odbyło się w dniach 1–3 grudnia 2023 r. i zgromadziło około 150 młodych ludzi z całej Finlandii i krajów sąsiadujących.

Mówcą spotkania był Dejan Stojkovic, dyrektor ds. młodzieży w Wydziale Transeuropejskim (TED). W piątek podkreślił znaczenie utrzymywania dobrych relacji między sobą, podkreślając, że liczba członków w zborach może się niemal podwoić, jeśli konflikty między członkami wspólnot zostaną rozwiązane. W sobotę natomiast Stojkovic apelował do uczestników, aby byli naśladowcami a nie fanami Chrystusa.  – Podążajcie za Jezusem, nawet jeśli to będzie mało atrakcyjna droga – podkreślił.  Jego przesłanie, zawierające kilka historii i osobistych świadectw, zakończyło się zaproszeniem słuchaczy do całkowitego oddania swojego życia Jezusowi.

Weekend uświetniła piękna muzyka, wzruszająca sztuka oparta na wierszu Margaret Powers „Ślady na piasku” oraz warsztaty tematyczne. W sobotni wieczór sześć drużyn wzięło udział w świątecznej zabawie, sprawdzając swoją wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych na całym świecie. Dzień zakończono … ciepłą sauną nad zamarzniętym jeziorem, zapewniającą spokojną chwilę relaksu.

W niedzielny poranek Stojkovic podkreślił, że jesteśmy coraz bliżej chwili, kiedy Pan Jezus powróci. – Czy jesteście na to gotowi? Ale tak naprawdę? On na pewno przyjdzie! – zawołał zachęcając słuchaczy do refleksji i modlitwy.

Coroczne wydarzenie dla młodzieży zakończyło się spotkaniem w lokalnej kręgielni i wspólną grą. – Cały weekend był błogosławieństwem pod wieloma względami – mówili uczestnicy. – Chwala Bogu za Jego cierpliwość wobec nas. Każdego dnia wzywa nas abyśmy na nowo poddali swoje życie Jemu i uczestniczyli w podróży razem z Nim. To prawdziwa, bezwarunkowa miłość – podkreślali.

AAI