Modlitwa Adwentysty Dnia Siódmego w Senacie Stanów Zjednoczonych

W dniach 6-7 stycznia odbyła się wyjątkowa sesja Senatu Stanów Zjednoczonych, na której zatwierdzono wybór nowego prezydenta stanów zjednoczonych oddanymi głosami elektorskimi. Sesję zakończyła modlitwa kapelana Sentatu Barrego Blacka. Black jest pastorem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

11 STYCZNIA 2021 (NR 799) {ADVENTIST.NEWS/OPR.DANIEL KLUSKA`}

„Panie naszego życia i Władco naszego ukochanego narodu, potępiamy profanację budynku Kapitolu Stanów Zjednoczonych, przelanie niewinnej krwi, utratę życia i trzęsawisko dysfunkcji, które zagrażają naszej demokracji.

Te tragedie przypomniały nam, że słowa mają znaczenie i że w sposobie w jaki się wypowiadamy jest moc życia lub śmierci. Zostaliśmy ostrzeżeni, że stała czujność nadal jest ceną wolności.

https://www.youtube.com/watch?v=kJQcrltCQOo

Panie, pomogłeś nam dostrzec, że musimy widzieć w sobie wspólne człowieczeństwo, które odzwierciedla Twój obraz.

Pomogłeś nam wzmocnić nasze postanowienie dotyczące ochrony i obrony Konstytucji Stanów Zjednoczonych przed wszystkimi wrogami, zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi.

Użyj nas, aby przynieść uzdrowienie i jedność naszemu zranionemu i podzielonemu narodowi i światu. Dziękuję za to, że pobłogosławiłeś to, co nasi prawodawcy dzisiaj osiągnęli pomimo zagrożeń dla wolności.

Błogosław i zachowaj nas. Oddal od nas wszystkie złe pragnienia, nakłoń nasze serca do spełniania Twojej woli i kieruj nasze stopy na ścieżkę pokoju.

Niech Bóg błogosławi Amerykę. Modlimy się w Twoim suwerennym imieniu, Amen ”.

Zanim pastor Black został kapelanem Senatu Stanów Zjednoczonych, przez 27 lat służył w marynarce Stanów Zjednoczonych kończąc służbę w stopniu kontradmirała oraz jako zwierzchnik kapelanów wojskowych.

AAI