Modlitwa za Ukrainę w Diecezji Południowej

„Modlitwa za Ukrainę” – taką nazwę miał program, który odbył się w trzech miastach Diecezji Południowej – Jaworznie, Katowicach i Krakowie.

4 września w mieście Jaworzno Kościół Adwentystów Dnia Siódmego mógł odwiedzić każdy, kto rozumie nieszczęście, jakie spotkało Ukraińców, a także ci, którzy rozumieją moc modlitwy. W sumie w 2 spotkaniach brało udział 90 osób.

11 września podobny program odbył się w Kościele Adwentystów w Katowicach. Podobnie jak w Jaworznie, program odbywał się na dwie zmiany, ponieważ chętnych było wiele, a na sali nie było wystarczającej liczby miejsc. Zdecydowana większość gości pochodziła z Ukrainy, z tych miast, w których toczą się ciężkie walki – Charkowa, Chersoń, Sumy i innych. Na dwóch zmianach było około 120 gości. Równolegle miał miejsce program dla grupy ok 40 dzieci.

2 października w Krakowie na program „Modlitwa za Ukrainę” przybyło około 60 gości, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg Kościoła, również ich dzieci.

Program rozpoczął się od poruszającego wideo o wojnie na Ukrainie. Wideo przedstawia malownicze, spokojne życie, jakie prowadzili Ukraińcy przed wybuchem wojny, a następnie pokazuje straszne konsekwencje inwazji sąsiedniego państwa – zniszczone domy, rozbite rodziny i złamane serca.

Następnie goście zostali zaproszeni do zaśpiewania słynnego duchowego hymnu Ukrainy, zatytułowanego „Boże Wielki jesteś Jeden, Chroń nasz kraj”. Następnie zabrzmiała modlitwa „Ojcze nasz”.

Każdy program zawierał numery muzyczne, inspirujące kazanie i możliwość modlenia się do Boga. Ponadto każdy gość miał okazję wziąć udział w programie wierszem, śpiewem lub opowieścią o Bożym zbawieniu.

Duży wkład wnieśli bracia i siostry z Ukrainy, którzy chętnie pomagali w przygotowaniach do programu i jego realizacji.

Organizatorem i prowadzącym program „Modlitwa za Ukrainę” był pastor Wiktor Kononenko.

Na zakończenie spotkania, każdy z uczestników otrzymał dużą torbę z produktami spożywczymi dla rodziny oraz Biblię w języku Ukraińskim w prezencie.

Źródło: www.poludnie.adwent.pl