Morris Venden zasnął w Panu

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Morris L. Venden, mąż, ojciec, pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, mówca, wykładowca, autor wielu książek, odszedł od nas w niedzielny wieczór 10 lutego 2013 roku. Miał 80 lat, a  przez ostatnie 10 lat zmagał się z FTD – rzadką odmianą demencji. Pastor Venden na zawsze pozostanie w sercu swojej żony Marilyn, syna Lee i jego żony Marji, córek Lynn i LuAnn oraz wnuków, jak również w pamięci wszystkich braci i sióstr z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

W czasie swojego życia, Morris Venden był pastorem w wielu dużych kościołach, m.in. w La Sierra University Church, Pacific Union College Church w Kalifornii oraz Union College Church w Nebrasce. Później zajmował się kościołem Azure Hills, gdzie pracował aż do emerytury, na którą odszedł w sierpniu 1998 roku. Następnie pastor  Venden zaangażował się w działalność radia Voice of Prophecy.

Oprócz napisania 30 książek o tematyce religijnej, Venden znany był jako wspaniały mówca. Często określano go mianem mistrza sztuki przemawiania. Przede wszystkim jednak – Morris Venden całym sercem kochał swojego Zbawiciela.

Syn Vendena Lee, powiedział: „Tata będzie zapamiętany jako osoba, która przez cały czas mówiła o Jezusie i miała zaszczyt – dostępny dla każdego wierzącego – aby trwać z Nim w przyjaźni. Teraz tata będzie mógł odpocząć od choroby. To będzie długi sen z naszej perspektywy, ale dla niego będzie on bardzo krótki”.

Uroczystości pogrzebowe Vendena odbędą się w niedzielę 3 marca o godzinie 10.00 w Loma Linda University Church.

Morris Venden był gościem młodzieżowego Campu w Zatoniu w 1992 roku.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Loma Linda, USA … `{`Daniel Maikowski/AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]