Musical podkreślający znaczenie uczniostwa

Spektakl zatytułowany „Rybacy” i angażujący ponad 180 aktorów, oparty jest na historiach biblijnych z życia Jezusa.

29 LUTEGO 2024 (NR 912) [adventistreview.org | Opr. Daniel Kluska]

Musical zadebiutował podczas niedawnego 4. Zjazdu Harcerzy Adwentystycznych (Camporee) w Peru, ożywiając znane historie z życia Jezusa. W trakcie sztuki widzowie obejrzeli między innymi sceny modlitwy Jezusa w ogrodzie Getsemane, zaparcie się Piotra oraz cud wskrzeszenia córki Jaira.

Spektakl miał na celu ukazanie, jak ludzki egoizm i walka o władze może doprowadzić do utraty zbawienia. – Zanim Piotr i Jan spotkali Jezusa, byli rybakami. Ale kiedy zostali uczniami, poczuli, że chcą zdobyć świat, wierząc, że Jezus daje im ziemskie królestwo – powiedział Remberto Sarzuri, dyrektor studia medialnego Nuevo Tiempo Perú i producent spektaklu.

Premiera spektaklu muzycznego „Rybacy”. [Zdjęcie: Claudia Cueva]
Inscenizacja jednego z epizodów sztuki. [Zdjęcie: Jefferson Rojas]
Plakat z musicalu Rybacy wyprodukowanego przez studio medialne Nuevo Tiempo Perú w Peru. [Zdjęcie: Nuevo Tiempo Peru]

Spektakl składający się z kilku odcinków miał na celu także przedstawienie tego jak codzienne wydarzenia pomogły uczniom Jezusa przezwyciężyć egoizm i stać się Jego naśladowcami. Historie były prezentowane każdego dnia w trakcie programu wieczornego, gromadził ponad dziewięć tysięcy obozowiczów.

– Do wystawienia sztuki wykorzystano łącznie 180 aktorów – powiedział Sarzuri. – Każdy epizod obejmował co najmniej 150 osób – dodaje. Większość aktorów-wolontariuszy należy do Klubu Liderów JASS (Adwentystyczna Młodzież w Służbie Panu), a pozostali to członkowie kościoła adwentystycznego z pasją do aktorstwa, którzy zostali wybrani w procesie castingu.Kościoł Adwentystyczny w północnym Peru był producentem wykonawczy, a Nuevo Tiempo Perú było głównym producentem spektaklu. Nuevo Tiempo wysłało na camporee także zespół 33 osób, które miały pomóc w reżyserii, produkcji, kostiumach, aranżacji studia i scenografii która w 80% składała się ze scenografii cyfrowej.

Muzyka „Rybaków” składała się 25 piosenek, z których 20 zostało napisanych i skomponowanych wyłącznie na potrzeby musicalu. – To był naprawdę bardzo ambitny projekt i jako Nuevo Tiempo po raz pierwszy coś takiego realizowaliśmy – powiedział Sarzuri. – Każdy odcinek został nagrany w formacie kinowym, więc wkrótce będzie dostępny dla szerszej publiczności – dodał.

AAI