Nadzieja dla niespokojnego świata

W budynku położonym zaledwie kilka przecznic od kolorowych kamienic i wąskich uliczek Starego Miasta w Warszawie, ewangelista Mark Finley zaniósł nadzieję niespokojnemu światu, przypominając słuchaczom o Bożych obietnicach.

28 KWIETNIA 2022 (NR 863) [TED.ADVENTIST.ORG / OPR. DANIEL KLUSKA]

Ponieważ codzienne wiadomości nadal donoszą o atakowanych ukraińskich miastach, „Dobra Nowina” jest przekazywana nie tylko w pobliżu europejskiego teatru wojny, ale także w sercu zniszczonego niegdyś przez II Wojnę Światową miasta.

– Co robimy, gdy nadchodzi kryzys? – zapytał Finley 21 kwietnia, podczas inauguracji serii pięciu – dwa razy dziennie – prezentacji ewangelizacyjnych w warszawskim Zborze Centralnym Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Jego wykłady były tłumaczone symultanicznie na język polski i ukraiński. – Jak można mieć nadzieję, kiedy wydaje się, że wszelka nadzieja zniknęła? – to pytanie, które przewijało się przez wszystkie spotkania.

Dla Marka Finleya spotkania w Warszawie nie były czymś nowym. W latach 80. służył w Wydziale Transeuropejskim (TED) jako dyrektor Sekretariatu Kaznodziejstwa, prowadząc kampanie misyjne m.in. w dwóch polskich miastach: Gdańsku i Katowicach. Trzydzieści pięć lat później cel tej wizyty w Polsce jest jasny — przynieść nadzieję i duchową zachętę ludziom, którzy najbardziej jej potrzebują. Jest to nadzieja, której wystarczy dla wszystkich – zarówno mieszkających w kraju Polaków jak i uchodźców z Ukrainy, których goszczą tysiące polskich rodzin.

W spotkaniu inauguracyjnym Finley przekazał słowa podziękowania i modlitwy od przewodniczącego Generalnej Konferencji Teda N. C. Wilsona do członków polskiego Kościoła Adwentystów, za „otwarcie ich domów, otwarcie ich kościołów, ale przede wszystkim otwarcie ich serc na ukraińskich sąsiadów”.

Seria spotkań „Na nowo z nadzieją” została przygotowana w taki sposób, aby zaspokoić duchowe potrzeby każdego zmartwionego i przepełnionego strachem słuchacza. – Każde przesłanie skoncentrowane było na Chrystusie i Jego współczuciu dla cierpiących ludzi, Jego boskiej obecności w trudnych chwilach i ostatecznym rozwiązaniu problemu bólu i grzechu – podkreślił Finley. Każdemu wykładowi towarzyszyły także utwory muzyczne, przygotowane przez polskich jak i ukraińskich wykonawców.

Wszystkie spotkania można znaleźć na kanale Adwentyści Warszawa Centrum w serwisie YouTube:

#1 [21.04] – „Mieć nadzieję, gdy nie ma nadziei”

#2 [22.04] – „Jezus – Lekarz złamanych serc”

#3 [23.04] – „Dlaczego niewinni ludzie cierpią?”

#4 [24.04] – „Dotyk wiary”

#5 [25.04] – „Gdy wiara staje się rzeczywistością”

AAI