Nadzieja dla współczesnej rodziny. Misyjna książka roku.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”24 LIPCA 2019 (NR 715) `{`TED/TŁUM.:DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][vc_column_text]

Trzydzieści tysięcy egzemplarzy misyjnej książki roku „Nadzieja dla współczesnej rodziny”, wkrótce zostanie rozprowadzonych wśród mieszkańców Polski, po uroczystej inauguracji na namiotowym spotkaniu w Zatoniu, 20 lipca.

Ryszard Jankowski, Przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce, przedstawił książkę 1100 uczestnikom, którzy zebrali się w ostatnią sobotę 10-dniowego wydarzenia, zachęcając ich do dzielenia się książką i jej przesłaniem z przyjaciółmi i sąsiadami.

Robert Kuczek (z prawej), prezes Fundacji Żródła Życia rozdaje książkę wraz z Piotrem Gołaszewskim, Skarbnikiem Diecezji Południowej. [Źródło zdjęcia: Victor Hulbert]

Victor Hulbert, dyrektor ds. Komunikacji a także Wydawnictw w Wydziale Transeuropejskim Kościoła Adwentystów, był także jednym z uczestnikow Campu w Zatoniu. Zaznaczył, że zabiera kilka kopii książki ze sobą do Wielkiej Brytanii – Moi sąsiedzi są Polakami – podkreślił. Dodał, że już powiedział im, że właśnie odwiedza Polskę i po powrocie będzie miał dla nich specjalny prezent.

Dr Jeff Brown, dyrektor Sekretariatu Kaznodziejstwa przy Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Stanach Zjednoczonych wyraził zadowolenie z faktu, że akurat ta książka została przetłumaczona i wydana w Polsce w tym roku. – Autorzy tej książki, Willy i Elaine Oliver, to moi dobrzy przyjaciele – powiedział. – Wiem, że nigdy nie byli w Polsce, ale dziś rano wysłałem im wiadomość, aby przekazać im, że przesłanie z ich książki będzie przekazane mieszkańcom całej Polski i nie tylko.

Adwentyści Dnia Siódmego w Polsce tworzą społeczność prawie 6 000 członków. Podczas gdy Kościół stoi przed wieloma wyzwaniami, doroczne spotkanie namiotowe w Zatoniu dostarcza inspiracji, skupia misję i pielęgnuje członków, którzy rozwijają się w społeczności, uwielbieniu, szkoleniu, widzeniu możliwości i poczuciu wspólnoty dla tych, którzy podróżują z całego kraju i poza nim, aby spędzić czas w spokoju Bożego stworzenia.

Wspólna modlitwa o błogosławieństwo dla działań misyjnych związanych z wydaniem książki „Nadzieja dla współczesnej rodziny”. Od lewej stoją: Jeffrey Brown, Victor Hulbert, Jarosław Dzięgielewski, Marek Jankowski, Ryszard Jankowski i Marek Micyk. [Źródło zdjęcia: Agnieszka Kasprowicz-Kluska]

Jarosław Dzięgielewski, przewodniczący Diecezji Zachodniej Kościoła Adwentystów w Polsce w specjalnej modlitwie prosił o błogosławieństwo dla działań misyjnych w najbliższych miesiącach. Książki „Nadzieja…” będą uzupełnieniem wielu inicjatyw prozdrowotnych i rodzinnych prowadzonych przez zbory Kościoła Adwentystów w całym kraju i tym samym dołączą do bogatej kolekcji publikacji na temat zdrowia i życia rodzinnego.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]