Najszybszy człowiek na świecie wychował się w adwentystycznej rodzinie

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jamajski sprinter i wielokrotny mistrz olimpijski Usain Bolt, który uważany jest za najszybszego człowieka na świecie, wychowywał się w rodzinie adwentystów dnia siódmego. Na każde zawody Bolt zabiera ze sobą Pismo Święte.

Bolt, który zwyciężył na Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro w biegach na 100 i 200 metrów oraz w sztafecie 4×100 metrów, jest pierwszym lekkoatletą, który dokonał tej sztuki trzykrotnie. Jamajczyk jest obecnie 9-krotnym mistrzem olimpijskim i aż 11-krotnym mistrzem świata.

Choć Bolt nie jest członkiem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, to jednak nie wstydzi się swoich związków z tą ogólnoświatową społecznością, i chętnie opowiada o czasach swojego dzieciństwa spędzonych w adwentystycznej rodzinie, podkreśla Richard Daly, kapelan na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Jeszcze jako mały chłopiec, Usain Bolt uczęszczał do adwentystycznego zboru Sherwood Content w miejscowości Trelawny na Jamajce.

„Był to kościół, w którym kształtowała się jego wiara w Boga” – mówi Daly, cytując rozmowę z wieloletnim przyjacielem Bolta, Rayem Hougtonem. „Ten fundament nigdy go nie opuścił, i choć Usain nie jest członkiem kościoła, to jednak szanuje jego nauki oraz wartości”.

Daly podkreślił, że Bolt zabiera Pismo Święte na każde zawody, w których uczestniczy. Wziął je ze sobą również na tegoroczne Igrzyska w Rio. Matka sprintera, Jennifer, jest adwentystką dnia siódmego i często podróżuje wraz ze swoim synem.

„To bardzo skromna osoba, która pomimo wielkiej dumy ze swojego syna, nie chce czerpać żadnych korzyści z jego sławy” – podkreślił Daly w wywiadzie.

Bolt, w rozmowie z jednym z jamajskich serwisów internetowych podkreślił, że w dzieciństwie matka przywiązywała szczególną wagę do jego diety. Olimpijczyk nigdy nie spożywał wieprzowiny, zgodnie z nauczaniem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego opartym na jedenastym rozdziale Księgi Kapłańskiej.

Brytyjski dziennik „The Guardian” opisał matkę Usaina Bolta, jako „uprzejmą i wybaczającą” adwentystkę. Dla kontrastu, jego ojciec opisywany jest jako człowiek dyscypliny. Szacunek do rodziców miał być niezwykle istotnym elementem wychowania Bolta.

Na Jamajce mieszka obecnie 280 tys. adwentystów dnia siódmego zgromadzonych w 686 zborach. Populacja tej karaibskiej wyspy wynosi obecnie 2,7 mln osób.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”21 SIERPNIA 2016 (NR 569) `{`Felipe Lemos/Adventist Review; fot. Hilts UK/Flickr.com`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]