Największa sałatka owocowa i zdrowy styl życia

W ramach obchodów czwartej rocznicy powstania adwentystycznej szkoły podstawowej im. Johna Andrewsa w mieście Cajamarca w północnym Peru, 10 listopada uczniowie przygotowali „Największą sałatkę owocową w Peru”.

28 LISTOPADA 2023 (NR 951) [AdventistReview.org | Opr. Daniel Kluska]

Wydarzenie to nie tylko pozwoliło pobić rekord, ale także silnie przyczyniło się do promocji zdrowego stylu życia przyciągając lokalną społeczność. Uczniowie szkoły aktywnie włączyli się w przygotowanie sałatki a cała inicjatywa została przeprowadzona z zachowaniem zasad hignieniczno-sanitarnych.

– Głównym celem naszej akcji było podniesienie świadomości na temat znaczenia owoców w codziennej diecie – zaznaczył Denix Deza, dyrektor szkoły. – To może mieć wyjątkowo pozytywny wpływ na społeczeństwo naszego regionu – dodał

Oprócz kulinarnego wyzwania szkoła przeprowadziła także kompleksową kampanię na rzecz zdrowego stylu życia. Specjaliści zaoferowali bezpłatne konsultacje i badania lekarskie, których celem było zidentyfikowanie najważniejszych potrzeb zdrowotnych uczestników akcji.

– W wydarzeniu udział wzięło ponad 1000 osób. W organizację zaangażowali się uczniowie, rodzice a nawet nauczyciele. Inicjatywa odbiła się także szerokim echem we wszystkich lokalnych mediach co z pewnością będzie miało duży wpływ na promocję zdrowego stylu życia w regionie – dodają organizatorzy.

AAI