Największe łóżko na świecie wybudowane przez ADRA

10 lutego 2024 r., w mieście Chillán w Chile, adwentystyczna agencja pomocowa ADRA Chile, zmontowała największe łóżko na świecie, pobijając tym samym rekord Guinnessa, odnotowany trzynaście lat temu (2011) w Holandii.

22 LUTEGO 2024 (NR 909) [adventistreview.org | Opr. Daniel Kluska]

Wydarzenie to było możliwe dzięki wspólnej pracy ADRA i ok. 6 tys. Pathfindersów, którzy uczestniczyli w krajowym spotkaniu odbywającym się na kampusie Adwentystycznego Uniwersytetu Chile. Do wykonania łóżka potrzebne były: 148 elementów rusztowań, 380 metalowych podestów, 4825 śrub + 1622 nitów. Budowa zajęła 680 godzin a pracowało nad nią 56 wolontariuszy. Zużyto 171 litrów farby, 18 wałków, 184 pokrowce, 250 metrów prześcieradeł i 180 materacy.

Wymiary łóżka wynoszą: 8 metrów wysokości tyłu łóżka, 4 metry wysokości materaca, 19,52 m szerokości, 32,6 m długości, 18-metrowa poduszka. Całość waży 13 800 kilogramów.

Przedsięwzięcie było możliwe, dzięki ogromnemu wysiłkowi wolontariuszy oraz firmy budowlanej odpowiedzialnej za przygotowanie planu i montaż. Projekt ten miał na celu uwidocznienie potrzeby posiadania własnego łóżka wśród dzieci. Obecnie ADRA Chile prowadzi kampanię o nazwie „ONE CHILD, ONE BED”, która zbiera fundusze na dostarczanie zupełnie nowych łóżek dzieciom i nastolatkom żyjącym w ubóstwie, dotkniętym klęskami żywiołowymi lub znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej

– Rezultat jest niesamowity, choć wyzwanie było ogromne: 14 ton materiału i 400 metrów kwadratowych do zagospodarowania. Bardziej niż sam rekord, który jest spektakularny, czujemy się zmotywowani do jeszcze większej pracy dla dobra dzieci i młodzieży w naszym kraju – powiedział krajowy dyrektor ADRA, Diego Trincado.

ADRA to adwentystyczna agencja pomocy humanitarnej, która działa na całym świecie od ponad 40 lat, a w Chile od 37 lat. Praca, którą wykonuje, polega na reagowaniu na sytuacje kryzysowe i niesienie pomocy w miejscach dotkniętych kataklizmami lub klęskami żywiołowymi. Całe finansowanie uzyskuje z darowizn.

AAI