Największy chrzest w historii Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

97 344 osób przyjęło chrzest w wyniku serii wykładów ewangelizacyjnych, która w ostatnich tygodniach miała miejsce w Rwandzie.

„Jesteśmy świadkami największego chrztu w historii Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego” – podkreślił Duane McKey, główny koordynator ewangelizacji, która odbywała się w Rwandzie.

McKey podkreślał, że celem lokalnego kościoła było 60 tysięcy chrztów lub 30 ochrzczonych osób na każdym z 2 200 odbywających się jednocześnie spotkań.

„Przez cały czas modliliśmy się jednak o 100 tys. chrztów i wszystko wskazuje na to, że ten cel również zostanie osiągnięty. Chwała Bogu!” – dodał McKey.

W najbliższych tygodniach w Rwandzie odbędzie się jeszcze kilka chrztów związanych z zakończoną właśnie ewangelizacją, dlatego też  liderzy kościoła są przekonani, że liczba ochrzczonych przekroczy wspomniane 100 tys. osób.

Ted Wilson, przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego wyraził swój podziw dla adwentystów w Rwandzie, podkreślając, że stanowią oni modelowy wzór całkowitego zaangażowania w misję.

„Jesteście przykładem dla całego świata. Wielbimy za to Boga” – podkreślił Wilson w czasie sobotniego nabożeństwa wieńczącego cykl spotkań.

Spotkania te odbywały się w ramach ruchu „Total Member Involvement” (całkowite zaangażowanie członków), który jest promowany przez Generalną Konferencję Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Zakłada on, że każdy z ponad 19,1 mln wyznawców kościoła na całym świecie aktywnie dzieli się ewangelią z innymi.

Obecnie, w liczącej 11,8 mieszkańców Rwandzie, żyje już ponad 815 tys. adwentystów.

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Adventist Review/Adventist News Network; oprac. D.M.” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]