Naukowcy adwentystyczni z całego świata w Polsce

W Podkowie Leśnej trwa sesja studiów podyplomowych “Ellen G. White and Adventist Studies Certificate”, która zgromadziła grupę 25 naukowców adwentystycznych z różnych uczelni na świecie.

10 SIERPNIA 2022 (NR 871) [ŁUKASZ ROMANOWSKI / WSTH]

Sesja obejmuje dwa zajęcia po 10 dni każde. Studia trwają od ubiegłego roku – pierwsze dwa zajęcia również miały odbyć się w Podkowie Leśnej, jednak ze względu na pandemię Covid-19 obyły się on-line. Ostania sesja odbędzie się w przyszłym roku na macierzystym campusie Andrews.

Uczestnicy studiują zagadnienia związane z historią Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz pism i życia Ellen G. White. Wśród gości są reprezentanci krajów europejskich takich jak Niemcy, Chorwacja, Węgry, Serbia, Wielka Brytania, Francja, Austria, ale także z innych kontynentów: Australia, Kenia, RPA, Stany Zjednoczone, Filipiny, Peru, Egipt i Portoryko.

Polska reprezentowana jest przez Dr Łukasza Romanowskiego. Wykładowcy studiów na co dzień pracują na Andrews University i w Ellen White Estate a są to m.in.: dr Denis Kaiser, dr Abner Hernandez i dr Merlin Burt (dyrektor generalny Ellen White Estate). Grupę wykładowców powitała Anna Słonecka Polok, rektor Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej oraz pastor Ryszard Jankowski, przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce.

Fot. Małgorzata Romanowska

Studia podyplomowe, oferowane w różnych grupach na świecie, mają za zadanie pogłębić wiedzę i poszerzyć znajomość metod nauczania wszystkich wykładowców w naszych instytucjach nauczających historii kościoła adwentystów i zagadnień związanych z osobą Ellen White.

Łukasz Romanowski