Nawrócenie młodego aktora

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

W ostatnich dniach światowe media obiegła informacja na temat nawrócenia młodego aktora Angusa T. Jonesa, bohatera popularnego amerykańskiego sitcomu Dwóch i pół (Two and a Half Man). W lipcu tego roku przyjął on chrzest i został wyznawcą Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Dziś opowiada o swojej drodze do Boga, a jednocześnie apeluje do widzów o rezygnację z oglądania serialu w którym dotychczas występował.

Cała sprawa stała się głośna w momencie, gdy w internetowym serwisie youtube.com  pojawiło się nagranie rozmowy Jonesa z ewangelistą Christopherem Hudsonem, podczas której młody aktor opowiedział historię swojego życia i jego drogi do Jezusa Chrystusa. Jones zaznaczył również, że w obecnej sytuacji jego sumienie nie pozwala mu na dalszy udział w serialu „Dwóch i pół”:

 (…) Nie, nie możesz być prawdziwym, bojącym się Boga człowiekiem i jednocześnie grać w takim serialu telewizyjnym… Ja wiem, że nie mogę…

Jednocześnie młody aktor zaapelował do widzów o nieoglądanie serialu:

(…) proszę, nie oglądajcie go, przestańcie wypełniać swoje głowy brudem.

Oświadczenie to wywołało prawdziwą burzę w amerykańskich mediach. Serial Dwóch i pół  jest jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych. Cieszy się średnią oglądalnością na poziomie 13 – 14 milionów widzów. Sam Angus T. Jones za udział w jednym odcinku otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 300 tysięcy dolarów.

Na Jonesa spadła fala krytyki. Niektóre media zarzucają mu „odcinanie gałęzi na której siedzi”. Inni nie wierzą w nagłe nawrócenie młodego aktora i zastanawiają się, czy nie jest to ukryta kampania promocyjna mająca zwiększyć popularność serialu. Z drugiej strony w sieci można przeczytać również wiele pozytywnych komentarzy, których autorzy gratulują Jonesowi odwagi w głoszeniu swoich przekonań.

Głos w tej sprawie zabrali również przywódcy Wydziału Północnoamerykańskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.  W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że Angus T. Jones w czerwcu tego roku został członkiem jednego z adwentystycznych zborów w Południowej Kalifornii:

Przyjmujemy go z otwartymi ramionami do rodziny światowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego,  jesteśmy poruszeni jego oddaniem Bogu wyrażonym ostatnio w chrzcie przyjętym w jego kościele.

W związku z medialną burzą w ubiegły wtorek Jones zdecydował się na wydanie oświadczenia w którym przeprosił twórców serialu za ostre słowa skierowane w jego kierunku. Powrót aktora na plan serialu wydaje się jednak mało prawdopodobny.


Świadectwo nawrócenia Angusa T. Jonesa można obejrzeć w całości w serwisie theadventistchannel.com

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”D.Maikowski/AAI, fot. ANN” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]