||

Niewidoma gwiazda gospel wystąpi w Polsce

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Występował w Białym Domu czy nowojorskim Carnegie Hall. Śpiewał solo jak i z laureatami Grammy. Napisał ponad 100 pieśni gospel. Koncertował na czterech kontynentach. Neville Peter, amerykański niewidomy wirtuoz jazzowy i gospelowy, w ramach swojego pierwszego polskiego tournée odwiedzi Kraków, Pszczynę i Podkowę Leśną. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

W Krakowie patronat honorowy nad wydarzeniem objął senator RP Jerzy Fedorowicz, telewizja TVP Kraków oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Małopolski, jak również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. W Pszczynie honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Pszczyny pan Dariusz Skrobol oraz portal Pless.pl. W Podkowie Leśnej zaś – Burmistrz Podkowy Leśnej, pan Artur Tusiński oraz rektor Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej im. M. Beliny-Czechowskiego, pani Anna Słonecka-Polok, natomiast patronat medialny telewizja internetowa nadzieja.tv.

Neville Peter, który mając pół roku zaczął tracić wzrok (przestał widzieć mając niespełna 12 lat), ukończył University of Miami na kierunku muzyka studyjna i jazz. Zdobył nagrodę „Down Beat Magazine” jako najlepszy wokalista jazzowy roku. Dzielił scenę m.in. z Bishop T.D. Jakes, Gladys Knight, Donnie McClurkin, Yolandą Adams, Natalie Cole, Shirley Caesar, Richardem Smallwoodem, Kurtem Carrem, Bebe Winans i wieloma innymi. Gościł w wielu programach telewizyjnych, np. TBN’s „Praise the Lord”, „I-Gospel” z Alicią Williamson, „Celebration of Praise” z Ronem Rossonem oraz „Cynthia and Friends”. Przykładny mąż i ojciec dwójki dzieci.

 

Neville Peter – koncert charytatywny. Gdzie, kiedy, wejściówki

 

KRAKÓW: 17 maja (piątek) o godz. 18:00 w budynku Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Krakowie, ul. Lubelska 25. Wstęp wolny za rezerwacją. Zachęcamy do zarezerwowania swojego miejsca na stronie wydarzenia na Facebook’u (https://www.facebook.com/events/576402076206441/). Rezerwacja ważna jest do godz. 17:45. Po tej godzinie wpuszczone zostaną pozostałe osoby. Decyduje kolejności przybycia. Zachęcamy do przyniesienia dobrowolnego daru na Polski Związek Niewidomych Okręg Małopolski. Podczas wydarzenia odbędzie się kolekta przeprowadzona przez organizację pożytku publicznego Blisko Serca (ChSCh). Więcej informacji: www.adwentysci.krakow.pl.

PSZCZYNA: Noc Muzeów i Daisy Days w Pszczynie 18 maja (sobota) o godz. 20:00 w budynku Kościoła Ewangelickiego, Rynek 1. Wstęp wolny. Obowiązują wcześniejsze wejściówki (pisząc pod koncert.gospel@wp.pl) i ich rejestracja została już zamknięta. Ewentualne wolne miejsca zostaną udostępnione dopiero bezpośrednio przed koncertem. Więcej informacji znajdziesz na Facebook’u (https://www.facebook.com/events/481281582398801/).

PODKOWA LEŚNA: 19 maja (niedziela) o godz. 19:00, w budynku Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej im. M. Beliny-Czechowskiego w Podkowie Leśnej, aula im. prof. Zachariasza Łyko. Wstęp wolny od godz. 18:30. Nie obowiązują wejściówki. Strzeżony parking. Sprzedaż płyt CD artysty (możliwość zapłaty kartą). Informujemy, że dla potrzeb telewizyjnych występ artysty jest filmowany. Jest to jedyny koncert na Mazowszu. Dalsze informacje na Facebook’u (https://www.facebook.com/events/386194185315997/).

Pełne informacje o polskim tournée – https://www.facebook.com/NevillePolska/.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]