Nowe adwentystyczne studio telewizyjne w Skandynawii.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”14 LISTOPADA 2017 (NR 619) `{`TED/TŁUM.DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]LifeStyleTV, prywatna stacja telewizyjna z siedzibą w Szwecji, właśnie rozpoczęła prace nad nowym studiem telewizyjnym. Claus Nybo, założyciel i dyrektor stacji, dostrzega w tym kolejny cud dla telewizji, która rozpoczęła nadawanie w styczniu 2006 roku. Wszystkie pozwolenia na budowę nowego studia i potrzebne dokumenty zostały już przygotowane. To początek nowego i ważnego rozdziału w historii stacji.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Nowe studio o powierzchni 950 metrów kwadratowych ma zostać otwarte już sierpniu przyszłego roku. Dla LifeStyleTV to możliwość tworzenia większej różnorodności programów niż te, które były przygotowywane w dotychczasowym studiu mieszczącym się w salonie prywatnego domu. – LifeStyleTV zawsze była projektem budowanym wyłącznie na wierze i całkowicie zależnym od Boga. Kiedy Bóg wzywa nas do służby, nie zawsze mamy od razu wszystkie narzędzia. Jednak z biegiem czasu Bóg zatroszczy się o wszystko, bez czego nie moglibyśmy dalej działać. – powiedział Nybo.

Claus Nybo, założyciel i dyrektor LifeStyleTV, opowiada historię powstania stacji w trakcie uroczystego spotkania 5 listopada. [Zdjęcie: Kasper Nybo]

LifeStyleTV otrzymała darowizny na pokrycie 70% z siedmiu milionów koron szwedzkich (720 000 euro). Tyle będzie kosztować nowe studio. Nybo jest przekonany, że pozostałe fundusze to tylko kwestia czasu podobnie jak zgłoszenia od ochotników gotowych w praktyczny sposób pomóc w budowie studia.

Liderzy Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Szwecji i Wydziale Transeuropejskim wzięli udział w wyjątkowej ceremonii pierwszego wbicia szpadla pod budowę nowego studia na przestronnej posiadłości LifeStyleTV na wsi, godzinę drogi od Malmö w Szwecji. [Zdjęcie: Kasper Nybo]

Przedstawiciele trzech Unii skandynawskich, Wydziału Transeuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego [TED] oraz osób niezatrudnionych w Kościele byli obecni podczas ceremonii wbicia szpadla pod budowę studia. W krótkim przemówieniu do zgromadzonych pastor Victor Hulbert, Dyrektor ds. Komunikacji i mediów przy Wydziale Transeuropjeskim, wyraził wdzięczność za znaczący wkład jaki LifeStyleTV wnosi w przekazywanie ewangelii społeczeństwu w Skandynawii. – Technologia się zmieniła, ale przesłanie pozostaje takie samo. – powiedział Hulbert podkreślając: – Musimy skupić się na misji. Mam nadzieję, że to studio pozwoli dotrzeć Dobrej Nowinie do jeszcze większej ilości osób.

Pastor Tor Tjeransen, dyrektor ds. Komunikacji w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Norwegii.

– Z radością patrzę na ten milowy krok w historii LifeStyleTV i ciesze się, że możemy razem działać w niesieniu ewangelii poprzez nowoczesne media. – powiedział Tor Tjeransen, Dyrektor ds. Komunikacji w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Norwegii. Pastor Jan Gunnar Wold, Dyrektor ds. Komunikacji Kościoła Adwentystów w Danii podkreślił, że praca LifeStyleTV nie dotyczy samych technologii, ale przede wszystkim ludzi.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=5_wK0p7b4RY”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]W nawiązaniu do tej wypowiedzi Dan Millares, wieloletni programista w LifeStyleTV, opowiedział historię kobiety, która wiele lat temu znalazła się w szpitalu. Podczas pobytu na oddziale zauważyła inną kobietę, która w obliczu poważnej choroby była bardzo spokojna. Jeszcze jedna rzecz zwróciła jej uwagę; ta kobieta co tydzień przygotowała się na coś, co nazwała sabatem. Wiele lat później przypomniała jej się ta kobieta. W internecie wyszukała hasło: chrześcijanie i sabat. Odkryła LifeStyleTV. W ten sposób znalazła zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, zaczęła studiować Biblię i przyjęła chrzest.

LifeStyleTV transmituje adwentystyczne programy telewizyjne 24 godziny na dobę w całej Skandynawii, przez satelitę THOR 6.

[AAI][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]PODOBNE WIADOMOŚCI:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mpc_vc_blog_posts_slider category=”all” tag=”41″][/vc_column][/vc_row]