Nowi Dyrektorzy Sekretariatów przy Zarządzie Kościoła. Decyzje Rady Kościoła.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]24. czerwca nowa Rada Kościoła, na swoim pierwszy posiedzeniu w nowej kadencji, podjęła m.in decyzje dotyczące powierzenia misji prowadzenia poszczególnych agend Kościoła nowym liderom.

Dyrektorami Sekretariatów przy Zarządzie Kościoła zostali:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Schemat organizacyjny sekretariatów i instytucji (2018-2022)” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Rada Kościoła przyjęła także schemat organizacyjny sekretariatów i instytucji, który jest wynikiem rozpoczętych w poprzedniej kadencji reform oraz przyjętej na XXII Zjeździe Kościoła Strategii na lata 2018-2022.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”7687″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow” onclick=”zoom” css_animation=”appear”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Objaśnienia:

 1. Powyższy schemat organizacyjny jest skutkiem reform rozpoczętych w poprzedniej kadencji oraz przyjętej na XXII Zjeździe Kościoła Strategii na lata 2018-2022.
 2. Struktura ma charakter poziomy z godnie z pkt. 16 Strategii: „Zapobieganie rozrostowi struktury silosowej na korzyść funkcjonalnego i dynamicznego partnerstwa na wszystkich szczeblach organizacji Kościoła.”
 3. Jednym z jej zadań jest realizacja pkt. 13 Strategii: „Pielęgnowanie ducha świadomości współzależności pomiędzy wszystkimi działami i jednostkami kościelnymi owocującego chęcią wzajemnej współpracy i pomocy w miejsce rywalizacji i braku szacunku.”
 4. Kolor zielony oznacza sekretariaty (departamenty) Kościoła zajmujące się działalnością oddziałową.
 5. Kolor jasno niebieski oznacza instytucje, gdzie GN to Głos Nadziei, KSB – Korespondencyjna Szkoła Biblijna, WZC – Wydawnictwo Znaki Czasu
 6. Struktura pozioma ma na celu „Zacieśnienie współpracy pomiędzy poszczególnymi sekretariatami i instytucjami z możliwością sprawowania jednego kierownictwa nad kilkoma jednostkami, zwłaszcza przy realizacji wspólnych projektów” (pkt. 14).
 7. Realizację tego celu zapewnić ma jedno kierownictwo nad instytucjami misyjnymi. Nie oznacza to fuzji czy połączenia instytucji, które mają w swoim gronie osoby odpowiedzialne za pracę poszczególnych działów, np. dział marketingowo-handlowy w WZC, czy redaktorzy w GN czy WZC.
 8. W strukturze tej nastąpi „jeszcze większe włączenie się instytucji w działalność oddziałową jako skutek kształtowania świadomości ich służebnej roli wobec potrzeb terenu” (pkt. 15).
 9. Sekretariaty Misji oraz Komunikacji i Mediów, zgodnie z pkt. 20 Strategii, posiadają funkcję łączącą i nadrzędną a zarazem służebną wobec pozostałych sekretariatów i instytucji misyjnych, co jest widoczne na schemacie. Ich dyrektorzy wchodzą w skład Zarządu Instytucji Misyjnych.
 10. Kolorem ciemnozielonym zaznaczone są sekretariaty uznane wg Strategii za priorytetowe.
 11. Żółtym boldem zaznaczono sekretariaty pełnoetatowe.
 12. Kolorem jasnozielonym zaznaczono pozostałe sekretariaty prowadzone przez urzędników i pracowników Kościoła i diecezji oraz wolontariuszy.
 13. W białych okienkach znajdują się nieobsadzone personalnie i etatowo służby, które jednak są czasami wykonywane na zasadzie projektów lub działalności pastorów i zborów w terenie.
 14. Rada Instytucji Misyjnych będzie odbywała swoje posiedzenia w ramach posiedzeń Rady Kościoła.
 15. SPiWR – Sekretariat Spraw Publicznych i Wolności Religijnej.
 16. PSZR – Polskie Stowarzyszenie Zdrowa Rodzina

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]