Odwołanie Konferencji Starszych Zborów i Pastorów

Warszawa, 2.09.2020r.

Do Starszych Zboru i Pastorów!

Drodzy w Chrystusie!

Witam Was bardzo serdecznie i jednocześnie z pewnym smutkiem pragnę poinformować, że w tym roku  nie odbędą  się  planowane Ogólnopolskie Konferencje Starszych Zborów i Pastorów. Na pewno domyślacie się,  że powodem jest istniejącą sytuacja spowodowana koronowirusem.  Jednocześnie pragnę powiadomić, że odbędą się konferencje i spotkania w Diecezjach. Będą one odbywały się na Zoom, w których przedstawiciele Zarządu Kościoła będą uczestniczyć. Z niektórymi z Was tylko w taki sposób będziemy mogli się spotkać. Ale jestem dobrej myśli, że Pan Bóg wkrótce znajdzie rozwiązanie.

Pomimo trudnej sytuacji, nie wolno nam zapominać, że Nasz Bóg jest zawsze z nami, chroni i kieruje naszym życiem. Z tego powodu powinniśmy często wspominać i dziękować za  Jego prowadzenie aż dotąd. Bardzo podobają mi się słowa Izajasza:

„Wspominam dowody łaski Pana, chwalebne czyny Pańskie, zgodnie ze wszystkim, co nam Pan wyświadczył, tę wielką dobroć, jaką okazał domowi izraelskiemu – adwentowemu, według swego miłosierdzia
i obfitości łask”

Księga Izajasza 63, 7

Czytając te słowa nie wolno nam poddawać się zniechęceniu. W tekście dopisałem wyraz „adwentowemu”,  ponieważ jesteśmy Bożym Kościołem, Izraelem Duchowym i wielokrotnie doświadczyliśmy Bożego prowadzenia.  Osobiście jestem dobrej myśli, że Pan Bóg wkrótce tę sytuację rozwiąże. Przekazujmy słowa pociechy i zachęty naszym współwierzącym.

Wasz brat w Chrystusie

Ryszard Jankowski