Ogólnoświatowy camp online już za kilka dni

Kryzys pandemii Covid-19 przyniósł światu bezprecedensowe wyzwania. Miliony ludzi zmagają się z izolacją społeczną, poważnymi problemami zdrowotnymi, utratą dochodów a nawet śmiercią najbliższych. Według Światowej Organizacji Zdrowia „problemy gospodarcze i społeczne spowodowane pandemią są niszczycielskie” [1].

13 MAJ 2021 (NR 814) {ADVENTIST.NEWS / OPR. DANIEL KLUSKA`}

W czasie pandemii, lokalne zbory, diecezje i wydziały Kościoła Adwentystów  dokładały wszelkich starań, aby zapewnić łączność między członkami poprzez wirtualne nabożeństwa kościelne, specjalne konferencje i spotkania modlitewne online. Generalna Konferencja (GC) także pragnęło wnieść swój udział.

Przy organizacji wcześniej zaplanowanej sesji Generalnej Konferencje przypadającej na 2021 rok, grupa organizacyjna zaplanowała wirtualną salę wystawienniczą. Ostatecznie sesja została przełożona, ale organizatorzy zdecydowali się wykorzystać wcześniej zaplanowane wydarzenie, które pozwoli zgromadzić członków Kościoła z całego świata, aby wspólnie się budować, modlić i przygotowywać do dalszej misji.

Na oficjalnej stronie spotkania online, można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące tematów spotkań, mówców a także dodatkowych projektów w których uczestnicy mogą wziąć udział.

– Zastanawialiśmy się, czy jest inny sposób by zorganizować dużą akcję? – mówi Tim Aka, współpracownik skarbnika i dyrektor ds. Inwestycji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. – Dorastałem, jeżdżąc na spotkania pod namiotami i w taki sposób budowało się bliższe relacje z ludźmi  – zaznaczył.

– Oczywiście wirtualne spotkanie nie jest tym samym, ale i tak może być doskonałym duchowym wsparciem dla ludzi. Pomyśleliśmy również, że dobrze byłoby usłyszeć od naszych światowych liderów przesłanie, dotyczące podstawowych zasad wiary Kościoła Adwentów – zauważa Aka.

Jak będzie działać wirtualne spotkanie? W dniach 19-23 maja 2021 r. Wystąpią główni mówcy, tacy jak dr Barry Black, Alejandro Bullón, dr David Williams i dr Michael-John Von Hörsten, po których odbędzie się ponad 350 seminariów prowadzonych w sześciu różnych zagadnieniach: uczniostwo , edukacja, zdrowie, media, misja i teologia. Prelegenci będą przedstawiać swoje prezentacje stosunkowo krótko, aby umożliwić późniejsze interaktywne zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Członkowie mogą zarejestrować się na dowolne seminarium, które ich interesuje.

Zobacz zaproszenie pastora Teda Wilsona, przewodniczącego Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, na zbliżający się camp online.

Prezenterzy są bezpośrednio zaangażowani w „stoiska”, które ludzie mogą odwiedzać w internetowej hali wystawienniczej. – Kiedy wchodzisz na stronę internetową, masz obraz dużej sali. Zobaczysz różne plakaty i banery. Możesz wybrać piętro, które chcesz odwiedzić i znaleźć interesujący Cię panel. Po dokonaniu wyboru zobaczysz wszystkie informacje o tym zagadnieniu. Niektórzy prelegenci oferują sesje czatu online z wolontariuszem, który może odpowiedzieć na wszelkie pytania – mówi Sam Neves, zastępca dyrektora Komunikacji i Mediów w Generalnej Konferencji.

– To spotkanie pozwoli także zobaczyć, jak funkcjonują poszczególne komórki Kościoła na całym świecie. Rejestrując się na campie, ludzie będą mogli podróżować online po wielu kontynentach i zobaczyć na własne oczy, jak wspaniałe projekty są realizowane na całym świecie i jak rozwija się misja Kościoła – dodaje Neves.

Oparta na nowej strategii kościoła [I will go! – tłum. Pójdę) kampania pozwoli członkom kościoła zdobyć zasoby i informacje potrzebne do realizacji misji.

Aby ta inicjatywa była prawdziwie globalna, wydarzenie będzie miało program skupiony wokół trzech głównych regionów świata: Azji i Pacyfiku, Euro-Afryki i obu Ameryk. Seminaria zostały zaplanowane w oparciu o strefy czasowe na całym świecie[2]. Bardziej szczegółowe informacje i rejestracja są dostępne na stronie:

www.campmeeting.com

[1] https://www.who.int/news/item/13-10-2020-impact-of-covid-19-on-people%27s-livelihoods-their-health-and-our-food -systemy w dniu 12 kwietnia 2021 r.

[2] https://www.campmeeting.com w dniu 12 kwietnia 2021 r.