Ogromne żniwo kampanii misyjnej w Afryce

Po trzytygodniowej kampanii ewangelizacyjnej „Radość na Jego drodze” w Tanzanii, ponad 28 tys. osób zdecydowało się pójść za Chrystusem. Wykłady odbywające się w mieście Dodoma, były transmitowane do ponad 3000 miejsc w całym kraju. Taki zasięg wydarzenia umożliwiła bliska współpraca między Hope Channel Tanzania a radiem „Morning Star” oraz wykorzystania mediów społecznościowym.

12 LIPCA 2021 (NR 818) {ADVENTIST.NEWS / OPR. DANIEL KLUSKA`}

– Biblijna radość jest owocem ducha, który nie zmienia się wraz z okolicznościami. Osoby które oddały teraz swoje życie Jezusowi jasno rozumieją, tylko Jezus może ich ochronić przed trudami świata – zaznacza pastor Mark Walwa Malekana, przewodniczący Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów w Tanzanii a także główny mówca wydarzenia.

W trakcie spotkań nie poruszano jedynie teologicznych zagadnień. Dzięki prezentacjom na temat zdrowia, praktycznych wskazówek dotyczących życia rodzinnego oraz rozwiązań dla problemów społecznych, wydarzenie odpowiadało na wiele bieżących potrzeb ludzi. Wykłady nie tylko przykuły uwagę osób lubiących aktywność fizyczną czy chcących poprawić swoją dietę, ale także dostarczyły wskazówek, jak lepiej utrzymywać więzi rodzinne oraz dbać o swoje zdrowie psychiczne.

W całe wydarzenie zaangażowani byli nie tylko członkowie Kościoła Adwentystów. Oprócz pracowników służby zdrowia z adwentystycznych placówek, rząd Tanzanii zapewnił także udział doświadczonych pielęgniarek i personelu medycznego, który w trakcie spotkań mógł badać uczestników pod kątem niektórych chorób niezakaźnych.

Ponadto członkowie kościoła byli zaangażowani w służbę dla biednych w slumsach Dodomy. Przeprowadzono wiele akcji mających na celu rozpoznanie podstawowych potrzeb społeczności i rozwiązania najpilniejszych problemów. W wielu przypadkach takie działanie prowadziło do zawiązania się głębokich więzi; pewna starsza osoba, która na co dzień żyła ze zbierania pustych butelek, w kolejną sobotę odwiedziła zbór i oddała dziesięcinę z zarobionych w ten sposób pieniędzy. Kilka dni później, przyjęłą chrzest.

Wśród ochrzczonych znalazł się także pewien oficer wojskowy, który pojawił się na spotkaniach tylko po to, by udowodnić pastorowi, że Bóg nie istnieje. Po kilku spotkaniach Jego wątpliwości zostały rozwiane a mężczyzna oddał swoje życie Jezusowi. Takich „przypadków” były tysiące.

Od 2016 roku kluczową rolę w misji w Tanzanii odgrywają media. Dzięki szeroko transmitowanym kampaniom co roku swoje życie Bogu oddają tysiące nowych osób.

AAI