Ordynacja pastorska Tytusa Gudzowskiego

W sobotę 26 września w Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowym „Polubie” w Zatoniu, odbyła się ordynacja do służby pastorskiej Tytusa Gudzowskiego, który przygotowywał się do niej od roku 2011.

W uroczystości brali udział przedstawiciele zborów i grup z okręgów zachodnio i środkowopomorskiego, Zarządu Diecezji i Zarządu Kościoła. Poniżej przedstawiamy krótki biogram pastora Tytusa, kilka zdjęć oraz nagranie z uroczystości, które przygotował Mariusz Kubień.

Tytus Gudzowski urodził się 5 maja 1987 we Wrocławiu. Jego rodzice należeli do lokalnej wspólnoty adwentystycznej. Tam właśnie, pod wpływem służby nauczycieli oraz liderów rozwijało się jego poznanie Pisma Świętego i miłość do Boga.


4 grudnia 1999, w wieku 12 lat, Tytus przyjął chrzest. Mimo młodego wieku był osobą zaangażowaną w życie zboru jako kierownik młodzieży oraz organizator i współorganizator wielu zjazdów młodzieżowych.

W roku 2009, w wieku 22 lat, postanowił rozpocząć studia w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej. Nie myślał wtedy jeszcze o pracy pastorskiej; chciał jedynie pogłębić swoją wiedzę biblijną.
Służbę w kościele rozpoczął w marcu 2011 roku jako ewangelista w Chrześcijańskiej Służbie Charytatywnej, gdzie przez ponad półtora roku wspierał rozwój lokalnych filii.

W listopadzie 2012 roku rozpoczął pracę misyjną w Jeleniej Górze i okolicach, służąc wierzącym w Lwówku Śląskim, Bolesławcu, Zgorzelcu i Bogatyni. W listopadzie 2015 roku został przeniesiony do Szczecina, gdzie obecnie opiekuje się dwoma zborami oraz Grupą w Nowogardzie. Tytus pełni również funkcję Dyrektora Sekretariatu Młodzieży w Diecezji Zachodniej.

Prywatnie, Tytus od 10 lipca 2016 roku żyje w związku małżeńskim z Joanną. W wolnych chwilach interesuje się motoryzacją i lubi gotować.

www.zaufanie.pl