Oświadczenie w sprawie wydarzeń w San Bernardino

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Przewodniczący Wydziału Północnoamerykańskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Daniel R. Jackson wydał oświadczenie w związku z tragicznymi wydarzeniami, do których doszło w ośrodku Inland Regional Center w San Bernardino (Kalifornia).

 „Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Ameryce Północnej jest zrozpaczony faktem, że po raz kolejny opłakujemy utratę niewinnych istnień ludzkich, które straciły życie w wyniku ataku z użyciem broni. Chcielibyśmy zaoferować nasze najszczersze wyrazy współczucia oraz gorące modlitwy rodzinom 14 ofiar śmiertelnych i 21 osób rannych, jak również ich przyjaciołom i współpracownikom. Modlimy się o lokalne społeczności w San Bernardino oraz Redlands, które są dziś przepełnione bólem i niepokojem”.

„Modlimy się o sześciomiesięczne dziecko, którego ojcem jest człowiek podejrzany o dokonanie ataku. Musimy pamiętać, że ono również jest ofiarą haniebnego czynu, którego dopuścił się ten człowiek. Modlimy się o członków rodziny, którzy będą musieli wziąć na siebie odpowiedzialność za wychowanie tego dziecka”.

„Tragedia w San Bernardino w pośredni sposób doświadczyła również sam Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Zaledwie kilka kilometrów dalej znajduje się Loma Linda University Medical Center, jedna z najważniejszych i najlepiej wyspecjalizowanych adwentystycznych instytucji zdrowotnych na świecie. To właśnie ten ośrodek zapewnił pomoc medyczną dla wielu ofiar strzelaniny w Inland Regional Center”.

„Wraz z naszymi szczerymi modlitwami, chcemy również zaapelować o zdecydowane przeciwdziałanie pandemii przemocy z użyciem broni. Nadszedł czas, aby powiedzieć głośne „nie” tragediom, które stają się w Stanach Zjednoczonych coraz powszechniejsze. Nadszedł czas, aby znaleźć rozwiązanie, które położy kres temu problemowi”.

„Modlimy się za nadejście dnia, gdy dzieci i dorośli będą mogli żyć bez obaw i strachu”.

„Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani” (Mt 5.9).

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”ANN; tłum. D. M.” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]