Oświadczenie w sprawie zamachów terrorystycznych w Brukseli

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ted N. C. Wilson wydał oświadczenie w związku z zamachami terrorystycznymi, do których doszło w stolicy Belgii.

„Nasze serca i modlitwy łączą się z mieszkańcami Brukseli, którzy doświadczyli tragicznych wydarzeń niosących za sobą śmierć i zniszczenie. Jeden z ataków terrorystycznych miał miejsce w pobliżu siedziby Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w regionie” – podkreślił Ted Wilson.

„Modlę się o mieszkańców Belgii i o członków naszego kościoła, którzy mogą być dziś duchowym wzmocnieniem dla innych, w tym bardzo trudnym czasie. Dziękujemy naszej młodzieży za jej działalność dla tego miasta, również podczas Światowego Dnia Młodzieży, który miał miejsce w ostatnią sobotę. Niech młodzież i wyznawcy kontynuują swoją służbę dla wszystkich, którzy doświadczyli konsekwencji dzisiejszych traumatycznych wydarzeń” – dodał przewodniczący światowego kościoła adwentystycznego.

„Dziś, w trakcie posiedzeń komitetów Generalnej Konferencji, będziemy żarliwie modlić się o Belgię, członków naszego kościoła i wszystkie rodziny dotknięte tą straszną tragedią” – podsumował Wilson.

W Brukseli doszło dziś do dwóch zamachów terrorystycznych – jeden miał miejsce na lotnisku, drugi pomiędzy stacjami metra. W ich wyniku śmierć poniosły 34 osoby, a prawie 200 zostało rannych.

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”ANN tłum. AAI” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]