Paczki z pomocą humanitarną dla Ukrainy

Paczki żywnościowe oraz z artykułami higienicznymi trafią do beneficjentów Centrów Integracyjnych dla Cudzoziemców Fundacji ADRA Polska. To kolejny etap działań mający na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy. Pierwsze paczki są już przekazywane potrzebującym w Warszawie, Lublinie i Bydgoszczy.

Ukraińskie rodziny, które zostały zmuszone opuścić swój kraj z powodu wojny, starają się odbudować swoje życie w Polsce. Wiele z nich boryka się jednak z brakiem środków finansowych na zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak mieszkanie, odzież, podstawowe środki higieny, a często nawet jedzenie.

Działania ADRA Polska na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy są w dużej mierze skupione właśnie na zapewnieniu dachu nad głową i podstawowych środków do życia. Udzielamy schronienia potrzebującym w 43 schroniskach prowadzonych przez ADRA Polska. W ramach programu wsparcia finansowego przekazaliśmy potrzebującym rodzinom z Ukrainy w sumie 6,5 mln zł. A teraz postanowiliśmy przygotować pakiety z najpotrzebniejszymi produktami żywnościowymi i higienicznymi, których często brakuje naszym beneficjentom.

3 tys. paczek żywnościowych oraz 1 tys. pakietów z artykułami higienicznymi zostało już przekazanych do Centrów Integracyjnych dla Cudzoziemców i regularnie trafia do potrzebujących. W przygotowaniu jest kolejnych ponad 3 tys. paczek żywnościowych.

Paczki z żywnością zawierają m.in. kaszę, makaron, mleko, olej, konserwy warzywne, płatki owsiane i pieczywo chrupkie. Natomiast w skład pakietów higienicznych wchodzą m.in. pasta i szczoteczka do zębów, szampon, proszek do prania i artykuły dla kobiet.

Pomoc przekazywana jest potrzebującym wsparcia beneficjentom Centrów w Warszawie, Lublinie i Bydgoszczy, a wkrótce otrzymywać ją będą również beneficjenci CIC w Zielonej Górze i Katowicach. Oba Centra rozpoczną swoją działalność już w najbliższych tygodniach.

Paczki z pomocą humanitarną zostały przygotowane ze środków finansowych przekazanych Fundacji ADRA Polska przez organizację CARE.

Źródło: www.adra.pl