Pastor Derek Morris prezesem telewizji Hope Channel

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Derek Morris, pełniący dotychczas funkcję redaktora miesięcznika dla pastorów „Ministry”, objął stanowisko prezesa Hope Channel, ogólnoświatowej chrześcijańskiej sieci telewizyjnej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Od tej pory będzie nadzorować funkcjonowanie czterdziestu trzech kanałów telewizyjnych.

— Proces nominacji i mianowania nowego prezesa Hope Channel przebiegał z modlitwą pod kierownictwem Ducha Świętego — oświadczył Billy Biaggi, przewodniczący rady nadzorczej telewizji.

Zarząd obsadził pozostałe stanowiska następującymi osobami: Gideona Mutero wybrano na wiceprezesa ds. finansów, Gabriela Begle na wiceprezesa ds. programów, produkcji i transmisji, Kandus Thorp na dyrektora ds. rozwoju międzynarodowego. Nominacja na stanowisko dyrektora ds. marketingu i pozyskiwania funduszy odbędzie się w terminie późniejszym.

Morris przejmie pałeczkę po Bradzie Thorpie, który pełnił w Hope Channel funkcję prezesa od czasu powstania telewizji w 2003 roku.

— Dziękujemy braterstwu Thorp za poświęcenie, zaangażowanie i wierną służbę — powiedział Biaggi o wkładzie Brada Thorpa i jego żony Kandus w rozwój Hope Channel. — Modlimy się, aby Bóg błogosławił teraz Brada w pracy na jego nowym stanowisku sekretarza Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, w dużej mierze polegającej na niesieniu nadziei milionom mieszkańców dużych ośrodków miejskich na całym globie.

Morris wchodzi w nową rolę, mając już na koncie spore doświadczenie w pracy w telewizji. Przez ponad sześć lat prowadził najpopularniejszy program w Hope Channel: cotygodniowe interaktywne rozważania biblijne „Hope Sabbath School”.

— Moim zdaniem Bóg ma wielkie dzieło do wykonania za pośrednictwem telewizji — wyraził przekonanie Morris. — Musimy wykorzystać wszelkie platformy medialne, aby pozyskać dla królestwa Bożego jak największą liczbę ludzi. A Hope Channel ma możliwości codziennie o każdej porze z przesłaniem o odkupieńczej miłości Boga docierać do serc tych, którzy Go szukają.

Morris legitymuje się doktoratem z kaznodziejstwa obronionym na Gordon-Conwell University Theological Seminary w Charlotte w Karolinie Północnej oraz doktoratem z teologii praktycznej, który uzyskał na Andrews University w Berrien Springs w stanie Michigan. Wraz z radą nadzorczą opracuje i wdroży strategię, dzięki której można by skutecznie dzielić się ze światem Bożą dobrą nowiną gwarantującą lepsze dziś i wieczne jutro.

— Pastora Morrisa cechuje oparte mocno na fundamencie Biblii podejście do własnej pracy, a także do wywyższania Chrystusa, Jego sprawiedliwości i powtórnego przyjścia — oznajmił Ted Wilson, przewodniczący światowego Kościoła adwentystycznego. — Od ostatnich paru lat telewizja Hope Channel doświadcza ogromnych Bożych błogosławieństw, dzięki czemu gotowa jest teraz rozwinąć się oraz powiększyć grono sponsorów i darczyńców. Co za okazja dotarcia do świata z orędziem trzech aniołów!

Zachęcając pracowników Hope Channel, Biaggi zwrócił uwagę na następujące słowa Ellen White: „Gdy Bóg toruje drogę wykonaniu pewnej pracy i gwarantuje powodzenie, wybrane naczynia ludzkie muszą uczynić wszystko, co w ich mocy, aby osiągnąć deklarowany rezultat. Sukces będzie proporcjonalny do zapału i wytrwałości okazanych przy wykonywaniu pracy. Bóg może dla swoich wiernych dokonać cudów tylko wtedy, gdy ci wykonają swoją cząstkę z niesłabnącą energią. Pan potrzebuje do swojego dzieła ludzi oddanych, dzielnych, darzących innych żarliwą miłością, o niesłabnącej gorliwości. Dla takich pracowników żadne zadanie nie będzie zbyt żmudne, żadna perspektywa pozbawiona nadziei: będą stale pracować, niezrażeni, aż pozorna klęska obróci się w chwalebne zwycięstwo”.

— Modlę się — wyraził pod adresem Dereka Morrisa i ekipy Hope Channel życzenie Bożych błogosławieństw pastor Wilson — żeby pod przewodnictwem Ducha Świętego znaleźli sposoby dotarcia do milionów nowych domów z nadzieją rychłego powrotu Chrystusa.

Od 2012 roku jednym z kanałów ogólnoświatowej telewizji adwentystycznej jest Hope Channel Polska


Źródło: www.glosnadziei.pl

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”(Silver Spring, Maryland) `{`Fylvia Fowler Kline/Hope Channel; tłum. P.J. Kamiński/www.glosnadziei.pl” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]