Pierwsza adwentystyczna szkoła podstawowa

W dniu 17 lipca dokonano oficjalnego wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Gminę Brwinów niepublicznej szkoły podstawowej o nazwie „Kompas”.

27 LIPCA 2023 (NR 915) [Daniel Kluska]

Oficjalnie Dwujęzyczny Punkt Przedszkolny „Sonlight” został wpisany do rejestru placówek wychowawczych w 2018 roku. Zadowoleni z realizowanego programu rodzice, pytali jednak o dalsze możliwości edukacji swoich pociech. W 2020 roku rozpoczęto pierwsze próby organizacji szkoły. Po spełnieniu wszystkich wymagań stawianych dla takich placówek edukacyjnych udało się zrealizować to marzenie. Przy zaangażowaniu pracowników, pomocy przyjaciół, a przede wszystkim otwarciu właściwych drzwi, alternatywą dla szkoły podstawowej był wówczas Kolektyw Edukacyjny. Naukę realizowano w formie edukacji domowej z wykorzystaniem adwentystycznej edukacji.  

Dzieci w trakcie zajęć prowadzonych na świeżym powietrzu.
Źródło: www.facebook.com/szkolakompas/

Od 1 września 2023 „Kompas” będzie już nową instytucją edukacyjną w kościele adwentystycznym a jej dyrektorem zostanie Agata Rubak. Pełna nazwa będzie brzmiała: Chrześcijańska Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Kompas”. Dokument o wpisie do ewidencji został przekazany na ręce Rektora Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej 21 lipca 2023 r.

AAI