Pierwsze centrum wpływu w Tokio

Powstanie tego miejsca umożliwi udział wielu niechrześcijanom w spotkaniach dyskusyjnych, warsztatach, nowoczesnych nabożeństwach a także stanie się platformą do służby dla lokalnej społeczności.

17 LISTOPADA 2023 (NR 946) [Adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Centrum Wspólnoty Adwentystycznej „Yanagi”, pierwsze tzw. centrum wpływu  w Japonii, otworzyło swoje drzwi 26 września tego roku. Położone w dzielnicy Nakano (Tokio) – które jest znane ze sklepów związanych z kultuą anime i mangą – centrum oferuje znacznie więcej niż tylko oryginalne japońskie gatunki komiksów. Jego misją jest zapewnienie przyjaznej przestrzeni dla młodzieży adwentystycznej a także dla lokalnej społeczności, co ma wpływać na budowanie trwałych relacji w środowisku, które pozytywnie wpływa na relacje społeczne, zdrowie psychiczne i wzmacnianie wartości duchowych.

Centrum Wspólnoty Adwentystycznej (UCI) jest integralną częścią projektu Mission Unusual Tokyo, wspólnej inicjatywy Generalnej Konferencji, Wydziału Północnej Azji i Pacyfiku a także Unii Kościoła Adwentystów w Japonii. Projekt ma wspierać zakładanie nowych kościołów w najbardziej świeckich miejscach w Tokio.

Położony w pobliżu centralnego punktu miasta związanego z charakterystycznymi dla Japonii subkulturami UCI ma za zadanie budowanie trwałych relacji z ludźmi, które oparte są o wzajemne zaufanie, zrozumienie dla ich zainteresowań i pasji. Strategia ta obejmuje także przypisanie UCI roli głównego biura dla projektu, które będzie organizowało szkolenia z zakresu zakładania nowych zborów i ma pomóc adwentystom w Japonii w ich misji nawiązywania kontaktów z niechrześcijańskimi przyjaciółmi.

Jednym z wyzwań w zakładaniu kościołów w Japonii jest opór niechrześcijan przed wejściem do chrześcijańskich miejsc kultu. Ponadto, przygotowanie lokalizacji na te spotkania może wymagać czasu i wysiłku. Położony w pobliżu dwóch stacji metra UCI zapewnia dobrą przestrzeń do założenia nowych kościołów. Jego przyjazna i neutralna atmosfera ułatwia założycielom kościołów zapraszanie niechrześcijańskich przyjaciół na nabożeństwa, studia biblijne, wydarzenia towarzyskie, a nawet do udziału w projektach społecznych. W ciągu tygodnia UCI oferuje działania takie jak kluby dyskusyjne w języku angielskim, warsztaty zdrowia psychicznego, szkolenia dla liderów, noce gier, noce filmowe i lekcje gotowania.

AAI