Pierwsze publikacje książek Ellen White w języku farsi.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Pavel Liberanski, Dyrektor Wydawnictw przy Wydziale Euroazjatyckim Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, trzyma książki „Droga do Chrystusa” i „Historia Zbawienia” w języku farsi, pisanym alfabetem arabskim (zdjęcie: Andrew McChesney)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”3 LISTOPADA 2017 (NR 618) `{`ADVENTIST MISSION/TŁUM.DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]”Droga do Chrystusa” i „Historia Zbawienia” to dwie pierwsze z planowanych publikacji książek Ellen White w języku farsi. Te dwie pozycje zostały przedstawione na zakończonej corocznej Radzie Wydziału Euroazjatyckiego w Moskwie.

– Mam w rękach dwie wyjątkowe książki dla mieszkańców Afganistanu! – powiedział Liberanski. – To nasze pierwsze publikacje dla tego kraju.

Afganistan, należący do Wydziału Euroazjatyckiego, jest niezwykle trudnym obszarem misyjnym. Nie ma na nim żadnych adwentystycznych zborów.

Po prezentacji książek przywódcy Kościoła poświęcili projekt dystrybucji książek w uroczystej modlitwie.

Przewodniczący Kościoła Adwentystów Ted N.C. Wilson, w swoim kazaniu apelował do członków kościoła na całym świecie, aby modlili się o ten wyjątkowy projekt. – To bardzo budujące wiedzieć, że takie publikacje trafią do kraju takiego jak Afganistan. – powiedział Wilson. – Afganistan potrzebuje Dobrej Nowiny a te książki będą wyjątkową okazją do dzielenia się nią w sposób ostrożny i pełen miłości. – dodał.

Liberanski zaprezentował także inne publikacje, które jeszcze w tym roku pojawią się w Rosji. Oprócz książek dystrybuowane będą również po raz pierwszy ulotki GLOW. Ciekawym przedsięwzięciem jest także rosyjskojęzyczny zbiór opowiadań ewangelistów „The Open Door”, autorstwa Kamila Metza, koordynatora misji GLOW.

– Ludzie nadal czytają książki. – powiedział Liberanski. – Zachęcajmy młodych ludzi i innych do czytania. W ten sposób wiele osób może zostać zainspirowanych do pójścia za Chrystusem! – zaapelował.

AAI[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]