|

Pismo do zborów w intencji XXII Zjazdu Kościoła.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Do

Zborów i Grup

Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego

w Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

„Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który nas ubłogosławił w Chrystusie wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios; w nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości przeznaczył nas dla siebie do synostwa przez Jezusa Chrystusa według upodobania woli swojej…”  List do Efezjan 1,3-5

 

Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie.

Jak zapewne wielu za Was już wie, w dniach od 31 maja do 2 czerwca br. odbędzie się XXII Zjazd Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce. Sesja administracyjna będzie miała miejsce w progach Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej, natomiast sobotnie nabożeństwo dziękczynne
w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie, przy al. Solidarności 74.

Minęło pięć lat od poprzedniego Zjazdu i naszedł czas, by dokonać analizy, podsumowań i ocen tego, co za nami oraz ustalić strategię, a także podjąć decyzje związane z przywództwem na kolejny okres. Nie możemy tego wydarzenia potraktować jedynie jako realizacji niezbędnych, formalnych procedur wymaganych przez Statut Kościoła. Jesteśmy przekonani, że – aczkolwiek nasze kościelne prawo jest ustanowione w mądrości Bożej – potrzebujemy jak powietrza szczególnego wpływu Ducha Świętego, by każda decyzja związana czy z misją, czy z powołaniem przywódców była wyrazem Jego woli i działania.

Ten szczególny niebiański wpływ jest niezbędny także dlatego, że nie jesteśmy stanie podjąć jakichkolwiek ważnych kroków bez właściwej, braterskiej atmosfery jedności oraz pokory wobec Boga i ludzi.

W związku z tym gorąco prosimy wszystkich współwyznawców o modlitwy oraz przyłączenie się w sobotę 26 maja do postu w intencji najbliższego Zjazdu Kościoła.

 

W imieniu Zarządu Kościoła z braterskimi pozdrowieniami –

Pastor Jarosław Dzięgielewski

Przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]