Polska chce być Jego słowem!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

15 marca br. młodzi adwentyści na całym świecie wyszli na ulice swoich miast, miasteczek i wsi, aby uczestniczyć w Światowym Dniu Młodzieży i stać się żywym odzwierciedleniem głównego hasła tego wydarzenia – „Bądź Jego Słowem”. 

Młodzież  z Gdańska udała się do jednej z dużych galerii handlowych, gdzie obdarowywała odwiedzających m.in. jabłkami, owocową herbatą czy też muffinami. Do każdego ze smakołyków dołączona była specjalna chorągiewka z inspirującym fragmentem Pisma Świętego. Ogółem, Słowo Boże trafiło tego dnia do ponad 440 mieszkańców Gdańska:

„Mieliśmy mnóstwo ciekawych doświadczeń. Ludzie byli przeszczęśliwi, a gdy dowiadywali się, że na chorągiewkach znajdują się teksty biblijne, to tym chętnie je od nas brali” – podkreśla Żaneta, jedna z uczestniczek Światowego Dnia Modlitwy.

Młodzież z Lublina Światowy Dzień Młodzieży celebrowała w dość nietypowy sposób. Zaraz po nabożeństwie odbyło się spotkanie z okazji tygodnia modlitw młodzieży. Po wspólnym studium oraz posiłku, grupa młodych osób wsparta przez starszych wyznawców udała się na miasto, aby propagować akcję „Jabłko za papierosa”.

„Mając koszyki pełne jabłek, namawialiśmy palaczy, aby oddali swojego papierosa w zamian za jabłko. Ku naszemu zdziwieniu większość ludzi decydowała się zgasić swojego papierosa” – podkreśla Sylwek z Lublina. „Mimo deszczowej pogody akcja się udała, ale ludzie reagowali na nasze propozycje w ciepły sposób. Zachęciło to nas na tyle, że za tydzień chcielibyśmy spróbować ponownie. Zachęcamy do tego rodzaju aktywności inne zbory” – dodaje.

Do każdego jabłka dołączona była ulotka z informacją o kursie antynikotynowym, który wkrótce odbędzie się w lubelskim zborze.

Ciekawie było również w Łodzi, gdzie grupa ponad 10 osób udała się na miasto z herbatą, kanapkami oraz cukierkami, do których dołączone były teksty biblijne.

„Idea była prosta. Wychodzimy na miasto żeby uśmiechnąć się do ludzi, powiedzieć komplement, poczęstować czyś… i czekać na pytanie: ale dlaczego? A dlatego, że Pan Bóg jest dl nas dobry i nie pyta się co damy w zamian, ale wciąż nas obdarowuje. Każdy człowiek musi doświadczyć łaski, czyli niezasłużonego daru i czymś takim miał być nasz prezent. Początkowo nie wszyscy chętnie korzystali z prezentów rozdawanych przez łódzką młodzież. W końcu, żyjemy w świecie, w którym za wszystko trzeba zapłacić. „Ale ci, którzy zaryzykowali zarażali się pozytywną atmosferą tego wydarzenia. Pojawiały się szczere i serdeczne uśmiechy oraz pytania o to kim jesteśmy” – podkreśla pastor Marek Micyk.

Okazuje się jednak, że niektórzy doskonale wiedzieli, kim są ludzie dzielący się dobrą nowiną z mieszkańcami Łodzi. „Ciekawe było spotkanie ze starszym mężczyzną, który widząc nas w akcji zapytał: jesteście adwentystami prawda? Miło słyszeć, że ktoś nas zna, i to z dobrej strony!” – dodaje.

Światowy Dzień Młodzieży, to coroczne wydarzenie, które umiejscawia młodzież w centrum życia i misji Kościoła. W tym dniu młodzi adwentyści na całym świecie są w szczególny sposób powołani do wyjścia na ulice swoich miast, miasteczek i wsi i głoszenia dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie. W tym roku, Światowy Dzień Młodzieży odbywał się pod hasłem: „Bądź Jego Słowem”.

„Na pozytywną atmosferę tego dnia wpływała świadomość, że nie jesteśmy sami. Wiedzieliśmy o innych grupach w Polsce i na całym świecie. To naprawdę dodaje sił i zapału. Postanowiliśmy nie czekać do następnego roku, ale znacznie częściej zaskakiwać ludzi dobroczynnością” – podsumowuje pastor Marek Micyk.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Warszawa `{`Daniel Maikowski/AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]