|

Pomoc dla Białoruskich rodzin

Ogłoszenie wyników wyborów prezydenckich na Białorusi, które odbyły się 9 sierpnia 2020 spowodowały fale pokojowych protestów. W odpowiedzi siły porządkowe Białorusi tylko w ciągu kilku pierwszych dni protestów wsadziły kilka tysięcy ludzi do więzień.

Wielu protestujących zostało pobitych czy też straciło pracę – często jedyne źródło utrzymania swoich rodzin. Ludzie niezgadzający się z wynikami wyborów strajkują, co stawia przetrwania ich rodzin pod znakiem zapytania. Kraj, w którym wynagrodzenie minimalne jest 5 razy niższe niż w Polsce, a ceny za większość produktów wyższe, taka sytuacja grozi katastrofą dla wielu rodzin.

Dlatego też chcemy wesprzeć zakupem żywności i środków czystości najbiedniejsze rodziny na Białorusi jak również pomóc w leczeniu poszkodowanych uczestników protestów. Potrzebne są lekarstwa, środki opatrunkowe i artykuły higieniczne. Spraw, by poszkodowane w wyniku protestów rodziny nie cierpiały głodu i miały warunki do życia.

Jak pomagamy?

Fundacja ADRA od lat wspiera potrzebujących na Białorusi. Na miejscu, wraz z poszkodowanymi manifestantami i ich rodzinami, są działacze i wolontariusze miejscowego oddziału ADRA Białoruś. ADRA obecnie prowadzi dystrybucje niezbędnej pomocy dla ofiar manifestacji i ich rodzin. Potrzeb jest bardzo wiele – ludzie potrzebują żywności, środków czystości i artykułów higienicznych oraz lekarstw.

Zobacz film przedstawiający ofiary pokojowych demonstracji na Białorusi.

Włącz się w pomoc potrzebującym na Białorusi! Zapewnij im żywność, środki czystości i artykuły higieniczne oraz lekarstwa. Spraw aby ludzie nie cierpieli z powodu udziału w pokojowych manifestacjach.

ADRA