Pomoc dla ofiar pożaru – Blisko Serca

 Warszawa,  23.03.2021 r.

Drogie Siostry i drodzy Bracia,

16 marca 2021 r. w Cisewie (12 km od Stargardu) woj. Zachodniopomorskie doszło do tragedii u naszych współwyznawców. Wybuchł pożar, który pozbawił siostrę Joannę Jarząbkowską oraz jej męża i syna dachu nad głową oraz wszystkiego, co znajdowało w budynku.

W płomieniach stanął poniemiecki dom, który zamieszkiwały trzy rodziny. Początkowo zaczęło się palić w pomieszczeniu gospodarczym, następnie płomienie przeszły na dom mieszkalny. Mimo sprawnej i szybkiej akcji ratowniczej mieszkanie siostry Joanny zostało całkowicie zniszczone.

W pożarze spłonęło poddasze mieszkalne oraz całe poszycie  dachowe. To, co uratowało się przed płomieniami, zostało zniszczone przez wodę. Rodzina straciła niemal wszystko.

Na szczęście rodzinie nie ucierpieli na zdrowiu, a na ten trudny czas znaleźli schronienie u mamy siostry Joanny. Obecnie w oczyszczeniu miejsca po pożarze pomagają sąsiedzi, przyjaciele i członkowie okolicznych zborów.

Gorąco apelujemy o pomoc – w tej chwili finansową. Niezbędna jest w tym momencie wymiana dachu oraz generalny remont mieszkania. W drugiej kolejności będziemy zbierać dary rzeczowe, jednak w tym momencie, dopóki mieszkanie nie zostanie wyremontowane, nie ma ich gdzie gromadzić.

Dary zbierane są na konto Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej:

54 1240 1994 1111 0010 3162 7042 z dopiskiem „Pomoc pogorzelcom – Joanna Jarząbkowska”

Zebrane dary w całości zostaną przekazane na potrzeby rodziny Jarząbkowskich, związane z odbudową i wyposażeniem domu po pożarze.

W imieniu poszkodowanej rodziny z góry dziękujemy za Waszą ofiarność, życząc Bożej opieki i wielu błogosławieństw!

Z pozdrowieniami,

Paweł Lazar

dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej