Ponad 1000 zostało ochrzczonych w trakcie spotkań ewangelizacyjnych w Chile

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”27 CZERWCA 2017 (NR 605) `{`ADVENTIST REVIEW, TŁUM.: DANIEL KLUSKA/AAI`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Pod hasłem „W poszukiwaniu nadziei“ w dniach 10-17 czerwca tysiące osób uczestniczyło w wykładach w Chile. Pomimo zimnej i deszczowej pogody, tygodniowy program spotkań ewangelizacyjnych zaowocował chrztem ponad tysiąca osób. Wiele osób wyraziło także chęć uczestniczenia póżniej w lekcjach biblijnych. 

W miejscowościach Coquimbo i Valparaiso, członkowie Kościoła Adwentystów zorganizowali „Karawanę nadziei“. Głównym mówcą był bardzo dobrze znany lokalnie ewangelista Luis Velasquez. Każdego wieczoru ponad 300 osób uczestniczyło w spotkaniach aby pokrzepić swoje serce.

– Czerwiec jest zimowym miesiącem w Chile. To czyni organizację jakichkolwiek spotkań niezwykle trudną – powiedział Velasquez na zakończenie spotkań ewangelizacyjnych w stolicy Chile, Santiago. – Bez względu na deszcz i zimną pogodę Kościół Adwentystów zdecydował się realizować ten projekt. Dzięki Bożej łasce ponad tysiąc osób zdecydowało się oddać swoje życie Jezusowi poprzez chrzest. – podkreślił.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_images_carousel images=”5767,5768,5769,5770″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Velasques zauważył że taki efekt spotkań jest dodatkową zachętą dla członków Kościoła do większego zaangażowania się w działania ewangelizacyjne. – Musimy pracować dla Pana w trakcie oczekiwania na Jego bliskie, powtórne przyjście. – powiedział.

Liderzy Kościoła Adwentystów w Chile także byli zaangażowani w misję organizując w 28 regionach wieczorne spotkania. Poprzez te działania prawie 200 osób oddało swoje życie Jezusowi.

W regionie Quilicura na północy Santiago ewangelista Daniel Recuenco był głównym mówcą a jego wykłady były tłumaczone na język kreolski haitański. Po spotkaniach 17 osób wyraziło chęć przyjęcia chrztu.

– Dziękujemy Bogu za błogosławieństwo i zaangażowanie każdego członka kościoła. – powiedział Recuenco. – Nie ma wątpliwości, że przez ostatnie pół roku lokalni liderzy z poświęceniem działali na rzecz tej tygodniowej ewangelizacji.

W tym samym czasie w południowym regionie Santiago ponad 120 osób zostało ochrzczonych w trakcie ewangelizacyjnego tygodnia w adwentystycznej szkole La Cisterna. Ponad 500 osób uczestniczyło w spotkaniach ewangelizacyjnych prowadzonych przez telewizyjnego prezentera Joel’a Flores’a.

Na południu Chile „Karawana nadziei“ przechodząc przez największe miasta regionu, zapraszała mieszkańców na ewangelizacyjne spotkania. W trakcie kluczowego tygodnia ponad 1000 osób brało udział w spotkaniach prowadzonych przez pastora Bruno Raso – wice-przewodniczącego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Ameryce Południowej.

– Będziemy dalej kontynuować naszą misję głoszenia ewangelii wszystkim narodom. – powiedzieli liderzy Kościoła. – Chcemy aby Jezus powrócił jak najszybciej.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]