Ponad 18 milionów wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jedna z najszybciej rozwijających się denominacji chrześcijańskich na świecie osiągnęła kolejny kamień milowy. 30 listopada 2013 r. Kościół Adwentystów Dnia Siódmego liczył 18,028,796 wyznawców – poinformowało kościelne Biuro Archiwów, Statystyk i Badań.

W cotygodniowych nabożeństwach Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na całym świecie uczestniczy od 25 do 30 milionów mężczyzn, kobiet i dzieci. Należy podkreślić, że kościół nie praktykuje chrztu niemowląt oraz małych dzieci, które nie podjęły jeszcze świadomej decyzji dotyczącej oddania swojego życia Jezusowi Chrystusowi. Stąd tak duża różnica pomiędzy uczestnikami nabożeństw, a ochrzczonymi wyznawcami.

W październiku br. Sekretarz Generalny Kościoła Adwentystów G.T. Ng podkreślił znaczący wzrost liczby wyznawców: „Każdego dnia 3,052 osoby przyłączają się do kościoła. Co godzinę, 127 osób oddaje swoje życie Jezusowi. Co minutę, 2 osoby przyjmują chrzest, i jesteśmy za to wdzięczni naszemu Panu” – mówił podczas dorocznej Rady Kościoła w Silver Spring, Maryland.

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani dalszym wzrostem kościoła. Jest to niezwykłe, biorąc pod uwagę fakt, że wiele grup religijnych już się nie rozwija. Dziękujemy Bogu, że w obliczu wyzwań, politycznych opresji, religijnych prześladowań oraz wzrostu sekularyzmu i materializmu, ten ruch, który podkreśla nadzieję i pełnię, nadal wzrasta i osiąga kolejny statystyczny kamień milowy” – mówi David Trim, dyrektor Biura Archiwów, Statystyk i Badań.

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego został oficjalnie powołany do życia w 1863 roku. Obecnie posiada 112 szkół wyższych i uniwersytetów, ponad 1,900 szkół średnich i blisko 6,000 szkół podstawowych, które edukują ponad 1,75 mln osób. Kościół rozwija również służbę zdrowia – posiada 172 szpitale, w które rocznie leczą ponad 16 milionów pacjentów. Adwentyści są też oddani służbie humanitarnej, która realizowana jest poprzez organizację ADRA (Adventist Development and Relief Agency). Podstawą działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego jest jednak głoszenie ewangelii i przesłania Trzech Aniołów światu, który tak bardzo potrzebuje zawartych w Piśmie Świętym odpowiedzi.

Źródło: Adventist News Network

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Mark A. Kellner/Adventist Review, fot. Robert East/ANN tłum. D.Maikowski/AAI” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]