Ponad 190 tys. osób ochrzczonych w ramach kampanii „Nadzieja dla Afryki”

Jak ogłoszono w specjalnym raporcie podczas trwania jesiennego posiedzenia Generalnej Konferencji, w ramach kampanii ewangelizacyjnej „Nadzieja dla Afryki”, która odbyła się w dniach 2–16 września tego roku, na całym kontynencie afrykańskim ochrzczono ponad 196 tys. osób.

12 PAŹDZIERNIKA 2023 (NR 926) [Adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Dzięki setkom zaangażowanych liderów z Wydziału Afryki Środkowo-Wschodniej (ECD) Kościoła Adwentystów, którzy przyjęli wezwanie do całkowitego zaangażowania się w działania misyjne, dwutygodniowe wydarzenie zgromadziło ponad milion osób.

Wydarzenie prowadzone przez Hope Channel International we współpracy z ECD i Adventist World Radio (AWR), było transmitowane za pośrednictwem dwóch satelitów i dotarło do ponad 20 tys. lokalizacji w 11 krajach kontynentu. Wszystkie wykłady były także transmitowane na żywo w internecie, mediach społecznościowych a także w radiu.

Mark Finley przemawia w trakcie ostatniego z serii wykładów.

Zapytany, w jaki sposób koordynowano to wydarzenie na niespotykaną wcześniej skalę, Blasious Ruguri, Przewodniczący ECD, podzielił się swoim uznaniem dla pracy lokalnych liderów kościoła, a także specjalistów od mediów i komunikacji, którzy umożliwili realizację tego wydarzenia.

– Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę z trudności jakie niesie ze sobą logistyka tego przedsięwzięcia. Pomimo to udało się osiągnąć całkowitą synergię. Nie mam wątpliwości, że to było Boże błogosławieństwo i działanie Ducha Świętego – podkreślił.

Podczas spotkania w trakcie jesiennej sesji Generalnej Konferencji wyświetlono także krótki film, w którym pokazano kilka świadectw nawróceń osób, które uczestniczyły w tym projekcie. Jedno z nich dotyczyło protestanckiego pastora z Burundii, który w pierwszej kolejności użyczył swojego Kościoła jako miejsca w którym prezentowany był program a później sam przyjął chrzest i został adwentystą.

Zmobilizowano także lokalne kościoły i jego instytucje. Każda adwentystyczna szkoła w ECD stała się miejscem, w którym można było obejrzeć program. Członkowie Kościoła otworzyli także swoje sklepy, gdzie kupujący mogli zobaczyć poselstwo nadziei na ustawionych tam odbiornikach telewizyjnych. Program dotarł także do niektórych więzień.

Uczestnicy kampanii byli poruszeni przekazem wykładów. Oprócz głównych wykładów Marka Finleya były także spotkania Davida Mmbagi na temat budowania zdrowych relacji oraz edukacji zdrowotnej, prowadzone przez dr Chidi Ngwabę, adwentystycznego lekarza specjalizującego się w zapobieganiu i odwracaniu chorób cywilizacyjnych. Ponadto w kampanii wzięło udział ponad 50 chórów z Kenii i Tanzanii.

Wszystkie prezentacje były przetłumaczone na siedem języków: amharski, arabski, francuski, kinyarwanda, kiswahili, luganda i język migowy.

– To, czego jesteśmy świadkami w ramach „Nadziei dla Afryki”, to owoc Bożego działania – podkreślił dyrektor Hope Channel, Derek Morris. – Gdy tylko umieściliśmy te przesłania na wielu różnych platformach, widzieliśmy niesamowite Boże działanie – dodał.

AAI