Ponad 2 tys. ochrzonych po kampanii misyjnej przez aplikację ZOOM

W dniach 6-12 czerwca, w setkach domów i małych grup w Kamerunie, odbyła się seria spotkań internetowych prowadzona przez dr Kingsleya Anonabę. Efekty transmisji zaskoczyły nawet organizatorów.

25 CZERWCA 2021 (NR 817) {ADVENTIST.NEWS / OPR. DANIEL KLUSKA`}

Niedowierzanie to pierwsza reakcja na wieść o 2316 chrztów, jakie miały miejsce w wyniku realizowanego programu. Wykłady biblijne „Amazing Truth” to kontynuacja dobrze zaplanowanej kampanii. Przez sześć tygodni, począwszy od 1 maja 2021 roku, cały Kościół Adwentystów w Kamerunie studiował 28 podstawowych zasad wiary.

Wykłady realizowane w ramach „Amazing Truth”, prezentowane były z Abidżanu na Wybrzeżu Kości Słoniowej i transmitowane na żywo na YouTube i Facebooku. Śledzono je i oglądano w kilkunastu innych krajach, m.in. w Gabonie, Czadzie, Rwandzie, Ghanie oraz Nigeri. Tłumaczenia na język francuski dokonywał pastor Sessou Seloma.

W ostatnim wykładzie, który przypadł na sobotę 12 czerwca Dr. Anonaba podkreślił potrzebę duchowej dyscypliny, modlitwy, medytacji nad Słowem Bożym i wagę osobistego świadectwa. – Osoby które odnajdują Jezusa muszą trwać nie tylko w Nim, ale także w społeczności – podkreślił.

Statystyki wskazują, że po kampanii misyjnej do Kościoła Adwentystów przyłączyło się 1912 nowych wyznawców. Pozostałe osoby to ludzie, którzy kiedyś byli adwentystami, ale z jakiś powodów zdecydowali się opuścić wspólnotę. – Pamiętajcie, że najważniejszą rzeczą jest nie tylko chrzest, ale trwanie w Chrystusie i w owczarni – wielokrotnie zaznaczał pastor.

W uznaniu sukcesu kampanii pastor Kingsley Anonaba, który jest także Sekretarzem Wydziału Zachodnio-Środkowego Afryki Kościoła Adwentystów (WAD) podkreślił, że gdyby nie zaangażowanie wielu liderów, takiej pracy nie można byłoby wykonać. – Wynik zawdzięczamy setkom zaangażowanych pastorów, starszych zborów i członkom lokalnych wspólnot, którzy organizowali te spotkania w swoich okręgach. Jednak przede wszystkim, podziękowania należą się łaskawemu Bogu – powiedział Anonaba.

– Informacje dotyczące decyzji pójścia za Jezusem po realizacji tego programu, są jednak częściowym wynikiem. Wiemy, że jeszcze nie wszystkie rejony przekazały swoje raporty a wiele osób dalej waha się z podjęciem decyzji o chrzcie – powiedział sekretarz Kościoła Adwentystów w Kamerunie, pastor Yenge Isaac.

Wydział Zachodnio-Środkowej Afryki Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego rozciąga się od Senegalu po Czad i obejmuje ponad 350 mln mieszkańców. W krajach wydziału jest 865 tyś. adwentystów, spotykających się w 3400 zborów.

Ten program i cała kampania po raz kolejny dowiodły, że rola internetu i nowych mediów w głoszeniu ewangelii nie ma ograniczeń. Tam, gdzie pojawia się tylko chęć działania na rzecz drugiego człowieka, Bóg otwiera wspaniałe możliwości.

AAI