Ponad 2 tys. osób przyjmuje poselstwo adwentystyczne w Peru.

Pastorzy, ewangeliści i misjonarze podzielili się Dobrą Nowiną w trakcie projektu misyjnego „Tydzień nadziei – ostatnie zaproszenie”, który odbył się w dniach 17-24 września w północnym Peru.

4 PAŹDZIERNIKA 2022 (NR 876) [ADVENTIST.ORG / OPR.: DANIEL KLUSKA]

Ponadto w trakcie projektu powstała karawana, która podróżowała przez miasta Huaral, Huacho, Barranca, Casma i Chimbote. Na każdym przystanku wyznaczono kaznodzieję, który prowadził misję przez kolejny tydzień.

Obecny był także pastor Josué Espinoza, zastępca sekretarza Wydziału Ameryki Południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Espinoza był głównym mówcą całego spotkania, a jego kazań mogły wysłuchać tysiące ludzi obecnych zarówno bezpośrednio na wykładach, jak i oglądających programy w telewizji.

W ramach „Tygodnia nadziei” organizatorzy odwiedzali również instytucje edukacyjne, gdzie promowali czytelnictwo w projekcie „Wielki czytelnik w tobie”. To była doskonała okazja do pozostawienia po sobie wielu książek o chrześcijańskich treściach i wartościach.

Czas poświęcony na realizację tego projektu był wyjątkowym wyzwaniem, ale i błogosławieństwem. W misję zaangażowało się zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie członków Kościoła a wszyscy mieli okazję dzielić się nadzieją i adwentystycznym poselstwem w bezpośrednich rozmowach ze spotkanymi osobami. Każdy wybierał tą grupę rozmówców, która odpowiadała jego wiekowi i zainteresowaniom. W ten sposób łatwiej było zawiązać znajomości i przyjaźnie.

AAI