Ponad 5 tys. chrztów w Peru

Tysiące miejsc takich jak boiska sportowe, amfiteatry miejskie, szkoły a nawet prywatne domy, stały się przez kilka tygodni miejscami dającymi pokój i nadzieję w tych niepewnych czasach.

2 KWIETNIA 2024 (NR 925) [adventist.org | Opr. Daniel Kluska]

Kościół adwentystyczny w północnym Peru przygotował projekt misyjny zatytułowany „Ostatnie zwycięstwo”. Działania obejmowały także wykłady nocne poświęcone modlitwie, które angażowały w misję szerokie grono członków Kościoła.

W rezultacie ochrzczonych zostało 5 tys. 48 ludzi, a kolejne osoby wyraziły swoją wolę uczestniczenia w lekcjach biblijnych „Wzrastanie w Chrystusie”, które w niedługim czasie pozwolą przygotować się do chrztu kolejnym sercom.

Aby taki projekt mógł być realizowany, kluczowe jest zachęcenie do udziału członków lokalnych zborów. Oni mogą w pierwszej kolejności przyciągnąć osoby zainteresowane poznawaniem Boga. Dzięki skrupulatnej pracy dziesiątek zborów informacja o wydarzeniu dotarła do ponad 70 tysięcy osób żyjących w miastach Chiclayo, Cajamarca, Trujillo, Tarapoto, Callao i Lima.

– Potrzebowaliśmy tego projektu nie tylko do dzielenia się ewangelią z innymi, ale także do zmotywowania naszych zborów do działania. Obserwując wzrastające zaangażowanie adwentystów z lokalnych kościołów odczuwaliśmy rosnące działanie Ducha Świętego – powiedział pastor Daniel Montalván, przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w północnym Peru. – Jesteśmy wdzięczni Jezusowi za Jego błogosławieństwa w trakcie trwania całego projektu tym bardziej, że wiele kolejnych osób decyduje się iść za Zbawicielem – dodaje.

Organizatorzy wydarzenia podkreślili również udział w projekcie wielu młodych osób, którzy odnaleźli swoje miejsce w Centrach Dla Dzieci. Tam, nauczyciele i wolontariusze, przygotowali specjalne programy dla najmłodszych tak, by dzieci mogły bliżej poznać biblijne historie i Jezusa.

AAI