Ponad 8 tys. chrztów na Haiti

Dzięki realizowanej kampanii misyjnej w Pétion-Ville na Haiti, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego powitał w swoim gronie 1600 nowych wyznawców. Wykłady były częścią projektu, który w dniach od 3 do 16 kwietnia br. odbywał się we francuskojęzycznych regionach Wydziału Interamerykańskiego, w tym na Haiti, Martynice, Gwadelupie i Gujanie Francuskiej. Od stycznia kościół na Haiti ochrzcił ponad 8000 osób.

11 MAJA 2022 (NR 865) [ADVENTIST.ORG / OPR. DANIEL KLUSKA]

Głównym mówcą wykładów wieczornych zatytułowanych: „Amen, przyjdź Panie Jezu”, był ewangelista Vanel Louissant, pastor centralnego zboru Kościoła Adwentystów na Haiti. Louissant rzucił wyzwanie setkom uczestników spotkań w Béthanie a także tysiącom oglądających spotkania online internautów, by trzymali się nadziei zbawienia w Jezusie. -Musisz być zdecydowany i przygotować się na szybki powrót Jezusa Chrystusa. On niebawem powróci na ten świat, który dzisiaj jest pełen rozpaczy i ucisku — powiedział Louissant. – Jezus może ocalić twoją rodzinę i może przywrócić człowiekowi to, co zostało utracone w Edenie. Niebawem zobaczymy Jezusa takim, jakim jest i będziemy z Nim żyć wiecznie – zapewniał w wykładach ewangelista.

Margarite*, która znalazła się wśród 1600 osób ochrzczonych na Haiti 16 kwietnia, poczuła niewypowiedzianą radość, gdy wynurzyła się z wody. – Czuję się teraz naprawdę wyzwolona. Kiedyś należałam do innej wspólnoty, ale nie odczuwałam pokoju – powiedziała Margarite, wyznając, że była prześladowana przez wielu członków swojej rodziny. – Próbowano nawet zabić jednego z moich synów, ale teraz, kiedy jestem w Jezusie, nie boję się już gróźb. Będę zachowywała Szabat, aż Jezus powróci – dodaje.

Beatriz* również z wielką radością przyjęła zasady wiary Adwentystów w Pétion-Ville. – Moja córka i moja matka również przyjęły Jezusa, chociaż nie zmuszałam ich do pójścia za mną – opowiada Beatriz. – Jezus żyje w moim sercu i modlę się, aby mój brat też mógł Go przyjąć – dodaje.

– Cała seria spotkań była punktem kulminacyjnym wielomiesięcznej pracy zespołowej ponad 200 pastorów okręgowych i setek wyznawców, którzy niestrudzenie dzielili się Dobrą Nowiną poprzez małe grupy i działania, mające wpływ na lokalną społeczność – powiedział pastor Pierre Caporal, przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na Haiti.

– Ponad 8000 nowo ochrzczonych członków stanowi dużą zmianę, ponieważ pandemia oraz wyzwania związane z bezpieczeństwem w kraju utrudniły pracę w dzieleniu się ewangelią w miastach i społecznościach – dodaje Caporal.

AAI

* imiona zostały zmienione