Ponad tysiąc osób przyjęło chrzest w Hondurasie

Wydarzenie „Cała Rodzina na Misji” w Hondurasie, zorganizowane przez Wydział Interamerykański Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego (IAD), było zwieńczeniem intensywnej kampanii ewangelizacyjnej ostatnich tygodni.  

16 MAJA 2024 (NR 945) [adventist.org | Opr. Daniel Kluska]

Wydarzenie transmitowane w internecie z miasta San Pedro Sula 20 kwietnia, przyciągnęło na miejsce ponad 2 tys. członków Kościoła Adwentystów i gości. Spotkanie odbywało się w audytorium Uniwersytetu Technologicznego w Hondurasie. Celem akcji, będącej częścią projektu misyjnego „Przyjmij Jedyną Nadzieję”, było zaangażowanie każdego członka kościoła w osobistą misję. Kończąc ponad tygodniową kampanię prowadzoną w 180 zborach adwentystycznych, podczas uroczystego wydarzenia ochrzczono 1315 osób.

Prezydent IAD, Elie Henry, wygłosił głębokie przesłanie, zachęcając uczestników do rozpoznania i przyjęcia misji, którą Bóg ma dla nich. Podkreślił znaczenie studiowania Biblii, codziennej modlitwy i praktykowania dzielenia się ewangelią. Jego przesłanie głęboko poruszyło uczestników a wśród nich znalazła Marlena Matute, samotna matka, która zdecydowała się na chrzest po latach odwiedzania kościoła.

Wydarzenie pozwoliło także podkreślić sukcesy wielu innych inicjatyw, mających na celu ożywienie Kościoła i działalności misyjnej. Jednym z godnych uwagi wysiłków była reintegracja byłych Adwentystów, takich jak Enrique Pérez, który powrócił do kościoła po tym, jak zainspirowało go kazanie, które usłyszał podczas służbowej podróży. Sekretarz Diecezji Północno-Zachodniego Hondurasu, Daniel Durón, podkreślił strategię postu, modlitwy i osobistego zaangażowania, co znacząco przyczyniło się do wzrostu członkostwa.

Kolejnym ważnym elementem wydarzenia były bezpłatne, podstawowe badania lekarskie z których skorzystało ponad 850 potrzebujących osób. Akcję prowadził Carlos Bocanegra i jego zespół medyczny z organizacji Asociación Médica Adventista z Peru. Ta inicjatywa pokazała – obok wzrostu duchowego – zaangażowanie kościoła w zaspokajanie fizycznych i społecznych potrzeb społeczności.

Wydarzenie w Hondurasie miało na celu przedstawienie modelu rozwijającego się, służebnego kościoła. Wiceprezydent IAD, Balvin Braham, podkreślił znaczenie angażowania członków kościoła w służbę społeczeństwu. Zaznaczył, że od początku 2024 roku do IAD dołączyło prawie 53,000 nowych członków, co świadczy o skuteczności tych działań ewangelizacyjnych.

Liderzy Kościoła podzielili się także informacją o znacznej liczbie chrztów w różnych regionach, w tym 2871 w Hondurasie, 2800 w Gwatemali, 3080 w Kostaryce i Nikaragui, 2000 w południowej Kolumbii, 1010 w zachodniej Wenezueli i 3791 we wschodniej Wenezueli. Sukces tego pierwszego wydarzenia pod hasłem „Cała Rodzina na Misji” przygotowuje grunt pod kolejne działania, jakie zaplanowane są na kolejne miesiące w Gwadelupie i na Jamajce.

AAI