Porwanie pastora na Ukrainie

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Uzbrojeni terroryści wtargnęli do budynku Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Gorłówce (Wschodnia Ukraina) i, na oczach zgromadzonych uczestników nabożeństwa, uprowadzili usługującego pastora Sergieja Litovczenko. 

Do zdarzenia doszło w sobotę 27 września, gdy w adwentystycznym zborze w Gorłówce (obwód doniecki) odbywała się uroczystość Wieczerzy Pańskiej prowadzona przez pastora Sergieja Litovczenko.

W pewnym momencie, do budynku kościoła wtargnęła grupa uzbrojonych i zamaskowanych terrorystów. Zmusili oni wszystkich uczestników nabożeństwa do opuszczenia kościoła, informując, że zostaje zamknięty. „Za naszych rządów może istnieć tylko jeden kościół – prawosławny” – mieli powiedzieć napastnicy do zszokowanych wyznawców. Po chwili, schwytali pastora Sergieja Litovczenko, zaprowadzili go do samochodu, i odjechali. Informacje o jego dalszym losie są wciąż nieznane.

W kwietniu 2014 roku Garłówka została opanowana przez rosyjskich separatystów dążących do wcielenia całego regionu donieckiego do Rosji. Obecnie – mimo rzekomego rozejmu pomiędzy stroną ukraińską a separatystami – na wschodniej Ukrainie wciąż dochodzić do rozmaitych aktów terroru. Wiele z nich wymierzanych jest w protestanckich duchownych.

W adwentystycznych kościołach na terenie Ukrainy odbywają się obecnie nabożeństwa modlitewne w intencji porwanego duchownego.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Garłówka, Ukraina … `{`AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]