|

Poznaj niezwykłego bohatera filmu „Przełęcz Ocalonych”

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Serdecznie polecamy filmową i książkową biografię Desmonda T. Dossa, bohatera najnowszej hollywoodzkiej produkcji „Przełęcz ocalonych”, w reżyserii Mela Gibsona. Powstała również strona www.desmonddoss.pl poświęcona w całości temu niezwykłemu bohaterowi.

[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=NTvP_V_lf5Q&t=8s”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”FILM „SZEREGOWIEC DOSS„” el_width=”100″][vc_column_text]

szeregowiec-doss-dvd-3d_1„Szeregowiec Doss” to wielokrotnie nagradzany dokument przedstawiający autentyczne wypowiedzi amerykańskiego bohatera wojennego wspominającego m.in. słynną operację wojskową na Hacksaw Ridge w 1945 roku. Film zawiera liczne relacje naocznych świadków heroicznej postawy Desmonda Dossa – żołnierza bez karabinu.

Reżyser Terry Benedict wraz z tytułowym szeregowcem przemierzają miejsca zdarzeń od Arizony do Okinawy. Archiwalne ujęcia wojennych dokumentalistów obrazują dramat tamtych wydarzeń.

Motywem przewodnim opowieści jest niezwykła postawa człowieka, który mimo odmowy służby z bronią w ręku został uhonorowany – za wyjątkowy akt odwagi i męstwa z narażeniem życia – najwyższym odznaczeniem wojskowym w USA.

Niniejszy film to znakomite uzupełnienie pasjonującej lektury książki pod tym samym tytułem, autorstwa Frances M. Doss, wydanej w Polsce nakładem Wydawnictwa „Znaki Czasu”.

Opracowanie wersji polskiej Ośrodek Radiowo-Telewizyjny „Głos Nadziei” dla telewizji Hope Channel Polska.

Film już do nabycia w internetowym sklepie Wydawnictwa „Znaki Czasu”

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”KSIĄŻKA „SZEREGOWIEC DOSS„” el_width=”100″][vc_column_text]

szeregowiec-doss-1-2016-okladka-3d_1Poznaj nieznane fakty z życia Desmonda Dossa, jednego z najbardziej nietypowych bohaterów amerykańskiej armii. Choć odmówił noszenia broni, uratował z wojennego piekła dziesiątki żołnierzy. Historia tego niezwykłego człowieka zainspirowała Mela Gibsona do wyreżyserowania filmu “Przełęcz ocalonych”.

Młody sanitariusz wrzucony w piekło wojny na Okinawie w obliczu pewnej śmierci ratuje dziesiątki rannych żołnierzy. Koledzy szeregowca Dossa, którzy wcześniej drwili z jego wiary i odmowy używania broni, teraz zawdzięczali mu życie. Niewiarygodne czyny przyniosły mu uznanie prezydentów i generałów, czyniąc go jednym z najbardziej nietypowych amerykańskich bohaterów.

Książka zawiera liczne wspomnienia z życia legendarnego żołnierza Desmonda Dossa oraz mało znane wątki o nierzadko osobistym charakterze. W rzeczywistości pokazuje skromnego człowieka i wyjawia źródło jego niepojętego heroizmu.

Oprawa miękka. Cena: 25 zł.

Książka już do nabycia w internetowym sklepie Wydawnictwa „Znaki Czasu”

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”STRONA INTERNETOWA DESMONDDOSS.PL” el_width=”100″][vc_column_text]

dd1Zapraszamy serdecznie na stronę internetową DesmondDoss.pl, poświęconą postaci Desmonda Dossa.

W czasie II wojny światowej Doss, który był wyznawcą Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, z powodu swoich przekonań i odmowy noszenia oraz używania broni, został skierowany na front na Pacyfiku jako sanitariusz. W czasie jednej z bitew na japońskiej Okinawie uratował 75 żołnierzy, których na własnych rękach wyniósł z pobliża linii frontu. Za swój czyn został odznaczony przez prezydenta Trumana Medalem Honoru, najwyższym odznaczeniem wojskowym w USA.

Na stronie DesmondDoss.pl znaleźć można szereg informacji na temat życia tego niezwykłego bohatera, zdjęcia, wspomnienia bliskich Desmonda, jak również wiele innych inspirujących materiałów.

Serdecznie zapraszamy!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”POWIEDZIELI O DOSSIE” el_width=”100″][vc_column_text]

„Dzięki niezwykłej odwadze i niezachwianej determinacji w obliczu skrajnie niebezpiecznych warunków starszy szeregowy Doss ocalił życie wielu żołnierzy. Jego imię będzie (…) symbolem wybitnej odwagi, sięgającej daleko poza granice obowiązku”.

– Harry Truman, prezydent USA

„Desmond dokonał czegoś, czego większość z nas nigdy nie będzie w stanie sobie nawet wyobrazić. Co najwyżej możemy stawiać go sobie za ideał, do którego warto w życiu dążyć”.

Mel Gibson, aktor, reżyser

„Zbyt mało jest na świecie ludzi takich jak Desmond, którzy tak dobrze znają samych siebie, że potrafią usłyszeć swój cichy wewnętrzny głos”.

Andrew Garfield, odtwórca głównej roli wPrzełęczy ocalonych

„Desmond Doss, kawaler Medalu Honoru Kongresu Stanów Zjednoczonych, nie wstydził się swojej wiary i wytrwał pomimo wielkich przeciwności i prześladowania”.

Keith Morgan, dyrektor krajowy Cru Military

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]