Pozytywna wiadomość w niepewnym czasie.

Liderzy Wydziału Transeuropejskiego przebywając w izolacji i pracując z domu, musieli szybko dostosować swoje codzienne obowiązki do obecnych możliwości. W ubiegłym tygodniu przygotowali krótki klip wideo, w którym potwierdzają, że dalej są razem.

6 KWIETNIA 2020 (NR 751) `{`DANIEL KLUSKA`}

Klip zatytułowany „Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” to pewna forma podziękowania za trud i poświęcenie wielu liderów, pastorów, wolontariuszy i członków kościoła z całej Europy. Pomimo pandemii koronawirusa, wiele krajów podejmuje działania mające na celu wsparcie osób poszkodowanych, rodzin ofiar lub tych, którzy po prostu czują się osamotnieni.

https://www.facebook.com/Kosciol.Adwentystow.RP/videos/1340102142857095/

„Drogi koronawirusie.

zamknąłeś nasze biura, ale nie naszą misję. Zmusiłeś nas do pracy z domu, rozdzielając nas fizycznie lecz nadal jesteś razem.

(…)

Uderzyłeś w nas chorobą ale dalej uśmiechamy się pomimo dyskomfortu i bólu. Przez ciebie odwołaliśmy nasze spotkania, programy szkoleniowe, nasze plany ale nie pozbawiłeś nas naszego ducha i naszej pasji do dosięgnięcia Europy, by tworzyć więzi, inspirować i zmieniać.

Drogi koronawirusie, zmieniłeś nasze życie, ale nie naszą misję. Wielbimy Boga z naszych domów a bez pastorów i naszych liderów praktykujemy innowację. Pozostajemy w izolacji, ale członkowie wspólnoty znajdują kreatywne sposoby aby docierać do lokalnych społeczności. ADRA dalej pełni swoją misję. Jesteśmy dumni z powodu kreatywności, którą dostrzegamy w naszych kościołach ale także wśród rodziców, którzy opiekują się swoimi dziećmi. Dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć więcej pomysłów i materiałów aby wesprzeć rodziców i dzieci. Jesteśmy wdzięczni za to, jak pojęcie misji zostało dostosowane do dzisiejszych potrzeb, za kreatywne pomysły uczniostwa, które widzimy na Bałkanach, w Skandynawii i wielu częściach Europy, w tym szeroki wachlarz materiałów medialnych tworzonych każdego dnia, aby służyć naszym zborom, członkom kościoła i lokalnej społeczności.

Jesteśmy naprawdę zainspirowani umiejętnościami dyrektorów i liderów młodzieży, do przenoszenia fizycznych spotkań online, transformacją, rozwojem i zmianą formuły spotkania harcerzy „Bible experience”, studentami, którzy znaleźli nowe sposoby spotkań pomimo zamknięcia uczelni, a nauka może być kontynuowana online.

Jesteśmy dumni z naszej kościelnej rodziny: naszej młodzieży, dzieci, naszych rodziców, babć i dziadków, naszych liderów, naszych pastorów, muzyków i naszych pracowników zdrowotnych.

[Jesteśmy dumni] z Ciebie, który poświęcasz swój czas, umiejętności i środki, dla Boga i Jego misji.

Wszyscy jesteśmy dumni z naszej kościelnej rodziny!

Drogi koronawirusie, możesz atakować, ale nie zwyciężysz. Drogi koronawirusie, posłuchaj tego:

„Cóż tedy na to powiemy? Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?
On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale go za nas wszystkich
wydał jakżeby nie miał z nim darować nam wszystkiego”

List do Rzymian 8, 31-32

Drogi koronawirusie, nasz Bóg jest większy, niż możesz sobie wyobrazić.”

Film w wersji polskiej (z napisami) dostępny jest na oficjalnym profilu Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na Facebook’u oraz na kanale YouTube Ośrodka Radiowo-Telewizyjnego „Głos Nadziei”.

AAI