Prawie 3 tysiące osób przygotowuje się do chrztu w Rumunii.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Derek Morris, dyrektor Hope Channel, wraz z Roxaną, młodą skrzypaczką, która zdecydowała się przyjąć chrzest po wykładach w Bukareszcie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”25 KWIETNIA 2017 (NR 595) `{`ANDREW MCCHESNEY, ADVENTIST REVIEW/TŁUM. DANIEL KLUSKA/AAI`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Do chrztu przygotowuje się łącznie 2667 osób, które wcześniej uczestniczyły w spotkaniach ewangelizacyjnych prowadzonych w lutym, w 2003 miastach krajów byłego bloku wschodniego, powiedział Ştefan Tomoiagă, przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Rumunii. W spotkaniach wzięło udział ponad 70 tyś. osób. Chrzest ogólnokrajowy zaplanowano na 3 czerwca.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, co zrobił, za to, co robi, i za to, co On jeszcze może uczynić! — powiedział Tomoiagă. — Dzięki prowadzeniu przez Ducha Świętego 3 czerwca będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.

Spotkania ewangelizacyjne odbywały się w lutym i marcu w Rumunii i siedmiu innych krajach Europy Wschodniej. Realizowane były w ramach projektu Total Members Involvement (TMI), którego celem jest angażować każdego z członków 20-milionowej społeczności adwentystów dnia siódmego na świecie do dzielenia się Jezusem w w ich społeczności.  Na spotkania ewangelizacyjne składały się lekcje gotowania, seminaria zdrowotne, wykłady, dystrybucja literatury i wiele innych podobnych działań.

Adventist-Romania-Floresti-1
Uczestnicy wykładów pastora Teda N.C. Wilsona przemawiającego we Floresti, jednym z ponad 2000 miejsc, w których odbywały się spotkania ewangelizacyjne. (Bogdan Neacsu / Związek Rumunii)

Podobna ewangelizacja w ramach TMI przyczyniła się w ubiegłym roku do ochrzczenia ponad 110 tys. osób w Rwandzie i kolejnych 73 tys. w Kenii w marcu tego roku. Na 2018 rok przygotowywane są już podobne kampanie w Zambii i w Japonii.

Adventist-Romania-Feb26-4
Pastor Ted Wilson przemawia we Florestii, gdzie 55 osób zdecydowało się przyjąć chrzest. (Neascu Bogdan)

Projekt Total Members Involvement w Rumunii był pewnego rodzaju testem dla działań ewangelizacyjnych w Europie, która, podobnie jak Rumunia, ma silnie zsekularyzowane społeczeństwo. Mario Brito, przewodniczący Wydziału Intereuropejskiego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, którego terytorium rozciąga się od Rumunii do Portugalii, nazwał kampanię w Rumunii sukcesem i zapowiedział, że podobne działania zostaną rozszerzone na inne kraje europejskie.

Adventist-Romania-Ted-Wilson-Facebook-April25
Uczestnicy spotkań ewangelizacyjnych w zborze Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego we Floresti w Rumunii, 12 lutego 2017 roku. (Ted N.C. Wilson / Facebook)

We wtorek przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego pastor Ted N.C. Wilson, który w lutym sam prowadził serię wykładów w Rumunii, zachęcił członków rumuńskich zborów (parafii) do otoczenia szczególną opieką osób przygotowujących się do chrztu i innych, którzy wzięli udział w spotkaniach.

Wielbimy Pana za tych ludzi, którzy zdecydowali się ochrzcić, a także tych, którzy będą nadal podejmować decyzje o chrzcie — powiedział. — Mam nadzieję, że tak pastorzy, jak i członkowie zborów będą blisko tych, którzy przyjadą, aby zobaczyć cudowny chrzest 3 czerwca.

Adventist-Romania-feb26-2
41 studentów jednej z uczelni, na których odbywały się spotkania, zdecydowało się przyjąć chrzest (Gina Wahlen)

Oprócz 2667 osób przygotowujących się do chrztu, 2114 innych osób postanowiło pozostać w kontakcie z Kościołem poprzez studium biblijne i inne zajęcia po spotkaniach ewangelizacyjnych – powiedział Tomoiagă.

Spotkania były prowadzone przez 1140 świeckich mówców i 580 pastorów z Rumunii i z zagranicy. Wykłady odbyły się w 1050 zborach, 660 domach, 209 halach i innych miejscach.W Rumunii żyje około 65 tys. adwentystów dnia siódmego.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]