Projekt LIFEConnect

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Drogie Siostry, Bracia, Młodzieży!

To już fakt: narzędzia komunikacji internetowej i social media całkowicie zmieniły nasze życie. W wyjątkowy sposób odziaływują na nas i otaczający nas świat. Platformy social media to dzisiaj źródło wiedzy, miejsce umożliwiające rozkręcenie biznesu, miejsce pozwalające nawiązywać relacje z ludźmi oraz wielkie narzędzie wywierania wpływu.  Właśnie dlatego kilka lat temu Wydział Transeuropejski podjął decyzję aby stworzyć projekt ewangelizacyjny, który umożliwi w zintegrowany sposób prowadzenie działań misyjnych przez nasz Kościół w internecie.

LIFEconnect to serwis społecznościowy umożliwiający poznawanie się ludziom z całego świata oraz dzielenie się  inspiracjami, przemyśleniami w swoim własnym języku. Poprzez publikację ciekawych informacji, treści opartych na Biblii oraz własnych przemyśleń o Bogu, każdy może być Internetowym Misjonarzem. Serwis LIFEconnect jest idealnym miejscem w którym ludzie na których nam bardzo zależy mogą pierwszy raz spotkać się z Bogiem.

Aby stać się misjonarzem internetowym nie potrzeba wiele:

1. Wejdź na stronę www.lifeconnect.pl
2. Zarejestruj się i załóż darmowe konto
3. Publikuj ciekawe posty, dodawaj zdjęcia, wideo lub prowadź swój własny Blog
4. Za pomocą internetu przesyłaj linki do swoich wpisów swoim znajomym i przyjaciołom którzy nie znają Boga i zachęcaj ich do rejestracji na stronie
5. Nie przestawaj się za nich modlić

Projekt LIFEconnect daje nam także możliwość zintegrowania młodzieży do działań ewangelizacyjnych. Kto jak nie ona, jest najczęściej obecna w internecie. Może nie jest im łatwo wyjść z ulotkami, ale zdecydowanie łatwiej będą utożsamiali się z ideą Internetowego Misjonarza.

Nie da się ukryć, że świat który widzimy ulega ciągłym zmianom. Choć kilka dekad temu nie do pomyślenia byłoby prowadzenie „wirtualnego życia”, dzisiaj jest ono faktem. W sieci jest wielu ludzi którzy potrzebują usłyszeć dobrą nowinę; to może być jedyne środowisko w którym czują się bezpiecznie. Możliwe, że nigdy nie pojawią się na zborowych odczytach, koncertach czy programach zdrowotnych. Będą jednak obecni i aktywni właśnie w internecie.

Wierzę, że model działań ewangelizacyjnych jaki proponuje projekt LIFEconnect będzie w idealny sposób uzupełniał inne działania naszego Kościoła. LIFEconnect pozwoli w łatwy sposób nawiązać relacje z współczesnymi użytkownikami internetu. Tym samym, budując zaufanie i przyjaźń, z czasem będą się mogli stać częścią Bożego Królestwa.  A tego przecież wszyscy chcemy, prawda?

Życząc wielu Błogosławieństw Bożych

Daniel Kluska

Koordynator projektu LIFEconnect w Polsce

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”Materiały” el_width=”100″][vc_column_text]LIFEConnect – Plakat[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]