Przewodniczący Kościoła Adwentystów w Norwegii pobiegł w maratonie i zebrał fundusze na edukację dzieci.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”9 PAŹDZIERNIKA 2019 (NR 727) `{`TED/TŁUM.:DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][vc_column_text]

Viktor Marley, przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Norwegii, zebrał ponad 55 000 koron norweskich (około 5,5 tyś. euro) dla organizacji ADRA, podczas maratonu wokół jeziora Loch Ness. Po biegu stwierdził, że jest zadowolony nie tylko z ukończenia biegu, ale przede wszystkim z zebranych darowizn.

-Jestem bardzo zadowolony z czasu w jakim ukończyłem maraton. Moim celem było zrobić to w mniej niż cztery i pół godziny – podkreślił Marley po ukończonym biegu w niedzielę 6 października. To był pierwszy maraton, który ukończył w czasie 4:12:48.


Victor Marley w trakcie Maratonu Loch Ness [Zdjęcie: Miranda Marley / ADAMS]

Marley miał dwa cele: ukończyć słynny maraton Loch Ness i zebrać środki na organizację ADRA. Dla Marleya był to nie tylko wysiłek fizyczny, ale także wyzwanie psychologiczne: – Naprawdę chcesz się zatrzymać i chociaż chwilę przespacerować ale wiesz, że to ci w niczym nie pomoże – wyjaśnia. W trakcie całego biegu nie był sam; najbliższa rodzina wspierała go na wybranych stanowiskach w ciągu całej trasy.

Victor Marley biega od wielu lat, ale nigdy wcześniej nie próbował przebiec całego dystansu maratonu. Zainspirowany możliwością osiągnięcia osobistego celu i jednocześnie zbierania środków na pomoc dla najbiedniejszych, nie zwlekał z podjęciem wyzwania.

Korzystając z możliwości stworzenia zbiórki w serwisie społecznościowym Facebook, Marley zebrał pieniądze na projekt wsparcia edukacji dzieci i młodzieży. Biegł także w specjalnej koszulce kampanii: „Każde dziecko. Wszędzie. W szkole”. Już dwa dni po maratonie Marley zebrał nieco ponad 55 000 NOK.

-To absolutnie niesamowite! – podkreśliła Birgit Philipsen, dyrektor ADRA Norwegia. – Ta suma zapewni edukację wielu najuboższym dzieciom na świecie a inicjatywa jaką podjął Przewodniczący Kościoła Adwentystów w Norwegii zasługuje na najwyższe uznanie – podkreśliła.

Jednymi z beneficjentów będą dzieci mieszkające w Republice Nigru. Kraj ten znajduje się na samym dole indeksu rozwoju społecznego (Human Development Index). Wskaźnik urodzeń jest najwyższy na świecie, a dzieci spędzają średnio tylko pięć lat w szkole. Wiele dziewcząt zostaje zmuszonych do małżeństwa na długo przed ukończeniem 15. roku życia. Właśnie dlatego projektu organizacji ADRA wspierający edukację młodych dziewcząt jest tak ważny dla ich przyszłości.

Marley mówi, że maraton pod wieloma względami jest ilustracją większości tego, co robimy w życiu.


Marley już po ukończeniu biegu pozuje do zdjęcia wraz ze swoją rodziną

-Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i wytrwałym treningu, możesz robić krok za krokiem zmierzając do celu. Podobnie jest w przywództwie, rodzicielstwie, małżeństwie, edukacji czy chrześcijańskim życiu. Nie bez powodu apostoł Paweł zachęca nas, byśmy ćwiczyli pobożność i dążyli do zdobycia nagrody, do której Bóg nas powołał – mówi Marley w odniesieniu do 1 Listu do Tymoteusza 4, 7:

(7) Odrzucaj natomiast światowe i babskie baśnie! Sam zaś ćwicz się w pobożności! 

oraz Listu do Filipan 3,14:

(14) pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie.

Maraton Loch Ness to wyjątkowy bieg. Swój początek ma na północ od Fort Augustus i odbywa się wzdłuż południowo wschodniej długości jeziora Loch Ness. Maraton ten jest także uznawany, za jeden z najbardziej atrakcyjnych maratonów na świecie. W 2016 roku, według czytelników magazynu Runner’s World, znalazł się w pierwszej dziesiątce najciekawszych maratonów na świecie.

AAI

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]